Şeker Yatırım 1 Nisan 2021 Perşembe Al - Sat - Tut Hisse Önerileri Açıklandı

Şeker Yatırım 1 Nisan 2021 Perşembe gününün endeks yorumlarını ve al-sat-tut hisse önerilerini açıkladı. Yayınlanan günlük bültene göre Şeker Yatırım hangi hisseler hakkında öneride bulundu?

Şeker Yatırım 1 Nisan 2021 Perşembe Al - Sat - Tut Hisse Önerileri Açıklandı
Şeker Yatırım tarafından 1 Nisan 2021 Perşembe gününün günlük bülteni yayınlandı. Borsada işlem gören hisse senetleri hakkında tavsiyelerde bulunarak öneriler veren Şeker Yatırım bugün ENJSA hisse senedini ön plana çıkardı. Ayrıca al – sat- tut tavsiyeleri de veren şeker Yatırım günün borsa beklentilerini de açıklayarak yatırımcılara yön verdi.

Şeker Yatırım tarafından bugün yapılan teknik analizde, “BIST-100 endeksi güne hafif pozitif bir başlangıç yaptıktan sonra dar bantta dalgalanıp günü yüzde 0,29 düşüşle 1.391,73'ten kapattı. Endeksin bugün gün içerisinde 1.382, kısa vadede 200 GHO'nın geçtiği 1.336 üzerinde tutunmaya devam etmesi durumunda geri çekilmeler gerçekleşse de tepki yükselişinde hedefin 1.433 olarak devam etmesi beklenmektedir. Endeks bu seviyenin üzerine çıkıp kapanış yaparsa tepki yükselişinin 1.460 – 1.464 aralığında oluşması beklenmektedir. Endeksin 1.382 altında kapanış yapma durumunda satış baskısının 1.359 ana destek olmak üzere 1.336'lara doğru ilerlemesi beklenmektedir.” denildi.

ŞEKER YATIRIM 1 NİSAN 2021 AL - SAT - TUT HİSSE ÖNERİLERİ

Şeker Yatırım tarafından bugün yayınlanan bültende tavsiye listesine de yer verildi. Bu listeye göre Borsa İstanbul'da işlem gören bankacılık sektörü hisse senetlerinden AKBNK, GARAN, ISCTR, YKNK için al tavsiyesi verildi. Ayrıca HALKB, TSKB, VAKBN hisse senetlerinin de tutulması yönünde tasviyede bulunuldu.

Şeker Yatırım bugün için holdinglere ait hisse senetleri arasında KCHOL ve SAHOL için al tavsiyesi verirken TAVHL için de sat tavsiyesinde bulundu.

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri ile alakalı olarak Şeker Yatırım bugün AKENR için sat önerisi yaptı. Ayrıca AKCNS, CIMSA, DOAS, PGSUS, SELEC, THYAO ve ZOREN için de tut önerisinde bulunuldu. Al önerisi yapılan hisse senetleri ise AKSEN, ARCLK, ASELS, BIMAS, CCOLA, EREGL, FROTO, KRDMD, MGROS, PETKM, SISE, TCELL, TOASO, TTKOM ve TUPRS olarak duyuruldu.GÜNÜN HİSSE ÖNERİSİ

Şeker Yatırım tarafından günün en önemli hisse önerisi olarak duyurulan ENJSA için ise 11,52 ile 11,58 aralığına gerileme durumunda al önerisi yapılarak 11,98 ile 12,24 aralığının hedeflenebileceği bildirildi.

Not: Haberimizde herhangi bir yatırım tavsiyesi verilmemiştir. İlgili aracı kurumun bülteni bilgilendirme amacıyla haberleştirilmiştir. Sadece bu bilgilerle yatırım kararı verilmesi olumsuz sonuçlara neden olabilir. Bundan dolayı yatırım yapmak isteyenlerin risk tercihlerini bu yönde kullanmamaları önerilir.

Emlak365.com
Yorumlar (0)