Şeker Yatırım'dan Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi 20 Mayıs Günlük Hisse Önerileri

Şeker Yatırım tarafından Borsa İstanbul BIST 100 endeksi günlük hisse önerileri yayınlandı. Bugün hangi hisseler takip edilecek? Hangi hisselerde daha yüksek değer kazanımı bekleniyor. Hangi hisseler alınmalı ve hangi hisseler satılmalı?

Şeker Yatırım'dan Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi 20 Mayıs Günlük Hisse Önerileri

Şeker Yatırım tarafından Borsa İstanbul BIST 100 endeksi günlük hisse önerileri kamuoyuna duyuruldu. Türkiye'nin önemli yatırım şirketlerinden birisi olan Şeker Yatırım'ın yatırımcılarına bugün tavsiye ettiği hisse önerileri merak ediliyordu. Bugün hangi hisse senetleri alınmalı? Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde bugün yükselmesi beklenen hisseler hangileri?

ŞEKER YATIRIM BIST 100 ANALİZİ

Şeker Yatırım tarafından yapılan Borsa İstanbul BIST 100 endeksi genel değerlendirmesinde bankacılık endeksinin bu hafta pozitif ayrıştığı bildirildi. ABD enflasyon endişeleri ile yurt dışı borsalarında satışların olduğu ifade edilirken majör borsalarda yüzde 1-2 arasında değer kayıpları yaşandığına dikkat çekildi. FED tutanaklarına da değinen Şeker Yatırım'ın tecrübeli analistleri ekonominin hedeflerinden uzak kalmasını negatif bir görüntü olarak açıkladılar.

FED tutanakları sonrasında ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde ve dolar endeksinde yükselişler meydana geldi. Başta Türk lirası olmak üzere çok sayıda para biriminde kayıplar gerçekleşti. Yurt dışı borsalarda kar satışlarının olabileceğinin altı çizildi. BIST 100 endeksininkısa vadeli güçlü yükselişinin ardından yurt dışı borsalarda olduğu gibi kar satışları ile karşılaşabileceği belirtildi.

BIST 100 ENDEKSİ DÜŞER Mİ?

Şeker Yatırım'ın günlük analizine göre vaka sayılarındaki azalışın durmasının BIST 100 endeksinin yurt dışı borsalara göre pozitif ayrışmasını durdurabileceği bildirildi. Vaka sayıları yeniden yükselirse kar satışlarının güçleneceği de ifade edildi. Buna ek olarak ise Türk lirasındaki kayıpların artması ve CDS'lerin yükselişinin devam etmesi durumunda bankacılık öncülüğünde kar satışlarının artabileceği vurgulandı.

ŞEKER YATIRIM GÜNLÜK HİSSE ÖNERİLERİ

Şeker Yatırım'ın günlük hisse önerileri ise AKBNK, GARAN, KCHOL, SAHOL, AKSEN, ARCLK, ASELS, BIMAS, CCOLA, EREGL, FROTO, KRDMD, MGROS, PETKM, SELEC, SISE, TCELL, TOASO, TTKOM, TUPRS oldu. Ayrıca Şeker Yatırım tavsiye listesinde bulunan AKENR hissesi için de sat tavsiyesi verdi.

Not: Haberimizde yer alan değerlendirmeler ilgili yatırım şirketine aittir. Bu bilgiler ve yorumlar yalnızca bilgilendirme amacıyla haberleştirilmiştir. Buraya bakarak yatırım kararı verilmemelidir. Sitemiz üzerinden kesinlikle yatırım tavsiyesinde bulunulmamaktadır. 

Yorumlar (0)