Selçuk Geçer'den Yeni Altın ve Dolar Yorumu: Dolar Kuru Çift Haneli Rakamları Görecek Dedi, Gram Altın Fiyatı Tahmini 540 TL Oldu!

Altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketlilik devam ederken gram altın fiyatlarında yaşanan yükseliş özellikle de yüksek fiyatlı altın alıp ters pozisyonda yakalanan kişileri sevindirdi. Altın fiyatları ne olur, altın fiyatlarında yön ne olur, altın yükselir mi, Selçuk Geçer altın yorumu, altın fiyatları 540 TL olur mu, 500 lira üzerine çıkar mı?

Selçuk Geçer'den Yeni Altın ve Dolar Yorumu: Dolar Kuru Çift Haneli Rakamları Görecek Dedi, Gram Altın Fiyatı Tahmini 540 TL Oldu!

Piyasalarda yaşanan dalgalanmalar altın fiyatları ve dolar kurunu yukarı yönlü itmeye devam ederken hem elinde altını ve dövizi olanlar hem de altın ve dolar borcu olanlar, yatırım yapmak isteyenler fiyatlarda yönü merak etmeye devam ediyor. 

DOLAR KURU VE ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELİYOR?

Konu hakkında sosyal medya hesabından özel bir video yayımlayan ekonomist Selçuk  Geçer "Gündemin önemli 3 haber başlığı var. Bunlardan ikisi yurt dışından gelirken biri Türkiye'den geldi. Amerika'dan gelenlerle başlayalım önce. Biden Ermeni soykırımı meselesini gündeme alacakmış. Türkiye F-35 projesinden çıkarıldı. Ermeni meselesi şu anda Amerika'da çok yoğun bir şekilde konuşuluyor. F35 projesinden çıkartılarak ta Amerika Türkiye'ye bir kere daha aba altından sopa gösterilmiş oldu. 

Kripto para borsasının sahibinin yurt dışına kaçtığı ve 2 milyar dolarlık bir parayı zimmetine geçirdiği iddia edilmişti. Ben 2 milyar dolar rakamını duyunca bana pek inandırcı gelmemişti. Konu hakkında Thodex'in sahibi açıklama yaptı ve borsayı kapatmayacaklarını, yurt dışına iş için çıktığını ve geri döneceğini söyledi. 

Thodex'in sahibinin samimi olduğuna inanarak bu açıklamalara güvendim. Ancak durumu hemen ülkeye dönerek çözmesi gerekiyor. Bu mağduriyetlerin mutlaka giderilmesi gerekiyor. Siber saldırı yaşadıklarını ve bu nedenle borsayı kapattıklarını söyledi. Ancak bu başka bir soru işaretini beraberinde getiriyor. Bu da şu piyasa denetimsiz ve kişisel insiyatiflere göre hareket ediyor. 

1 DOLAR 16 TL OLACAK! 

Bu da devletin acilen yatırımcıların güvence altına alınması gerektiğini gösteriyor. Dönelim Amerika'ya. Amerika'da Ermeni soykırımı temcit pilavı gibi tehdit edilmek istendiği zaman öne sürülüyor. Türkiye ne yaptığını ve Osmanlı ne yaptığını biliyor. Bu nedenle biz göğsümüzü gere gere bunun soykırım olmadığın söylüyoruz. 

Bu sorun diplomotik olarak çözülemediği için taviz kozu olarak önümüze sunuluyor. Türkiye'nin F-35 programı çok önemliydi. Çünkü bizim mühendislerimiz orada eğitim alıyordu, o teknolojiyi öğreniyordu, ama biz bunu elimizin tersi ile itmiş olduk. Keşke bu süreci doğru dürüst yönetebilseydik, artış iş işten geçti. Bu haberlerin gelmesi ile dolar kuru 8,30 TL seviyesinin üzerine çıktı. İlk hedef 8,80 olan dolar kuru 9 liranın üzerine çıkarak kendisini 10 liranın üzerine çıkacak. Dolar kuru enflasyonist etki ile 10 liranın üzerine çıkarak 16 liranın üzerine görücek. Dolar kuru çift haneli rakamlara ulaşacak. 

GRAM ALTIN 540 TL SEVİYESİNİ 

Birazda altın konuşalım. Ons altın 1.790 dolar seviyesini test ederek daha sonra gevşedi. Altının 1770 dolar seviyesinin üzerinde kalması durumunda ilk hedef önce 1900 üzeri olur, önce 1960 dolar olur, sonra 2 bin doları görür. Altında hikaye bitti mi, hayır, daha yeni başlıyor. Kripto para borsalarında gelen satışlar başlıyor. 

Altının onsu düşük seviyede kaldığı için altına daha da yüklenecek. Dolar'da 8.80 lirayı hedeflemiştik. Dolar kuru 8,80 liraya, gram altın ise 540'a gidiyor. Euro 11 lirayı görebilir. Kripto para borsası balon mu iddialarına yanıtım hayır. Kim ne derse desin kripto para ve dijital paralar hayatımızın bir parçası olacak. Kripto paraların önemli bir bölümü ve alt yapısı güçlü olanlar ayakta kalacak" diyerek yaşanabilecek olası gelişmeleri değerlendirdi.

NOT: Burada yer alan bilgiler ekonomist Selçuk Geçer tarafından yapılan yorumlardan derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak kullanılamaz.

Yorumlar (0)