Selçuk Geçer'den Asıl Dolar İddiası! Önce 8 TL, Sonra 14 TL Seviyesine Ulaşacak

Ekonomist Selçuk Geçer hafta içinde gerçekleştirilecek olan Merkez Bankası PPK öncesinde piyasaları değerlendirdi.

Selçuk Geçer'den Asıl Dolar İddiası! Önce 8 TL, Sonra 14 TL Seviyesine Ulaşacak
Ekonomist Selçuk Geçer hafta içinde gerçekleştirilecek olan Merkez Bankası PPK öncesinde piyasaları değerlendirdi. Kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı video ile dolar kurunu ele alan Geçer, dolar kurunun asıl değerine ilişkin tahminlerde bulundu.

MERKEZ BANKASI'NIN FAİZ KARARI DOLARI ETKİLEMEZ İDDİASI

Kendisine ait Youtube kanalı üzerinden değerlendirmelerde bulunan Selçuk Geçer, konuşmasının başında Merkez Bankası'nın faiz kararlarına değindi. Önümüzdeki hafta içi 18 Mart tarihinde açıklanacak olan PPK faiz kararlarına ilişkin tahminlerini açıklayan Selçuk Geçer, faiz artırımı kararı alınmasının dolar kuru adına hiçbir işe yaramayacağını söyledi.

Alınacak yeni bir kararının Türkiye'yi daha yüksek bir faiz ortamına sokacağını ifade eden Geçer, dolar kurunun yükselmeye devam edeceğini iddia etti. Geçer faiz artırımı kararı alınması durumunda "Türkiye çok net bir şekilde yüksek faiz, yüksek dolar kuru ve yüksek enflasyon ortamına girer bunun adı ekonomik krizdir." dedi.DOLAR YÜKSELECEK TAHMİNİ

Piyasalara ilişkin değerlendirmelerinde Türkiye'nin risk priminin her geçen gün arttığını iddia eden Geçer, bunun temelinde de faiz artırımı olduğunu söyledi. var. Selçuk Geçer yabancı kuruluşların faiz beklentileri gerçekleştirilmezse risk priminin 400'ün üzerine çıkabileceğini söyleyerek kritik noktalardan birinin de ABD'nin yüksek petrol stokları olduğunu söyledi. Bu kadar yüksek petrol staoğunun korkutan işaret verdiği ifade ediliyor.

İlk Gideceği Nokta 8 TL Bandı

Dolar kuruna ilişkin değerlendirmelerinde rakam veren Ekonomis Selçuk Geçer konuşmasına şu sözlerle devam etti.

"Dolar kuru 7.53 TL seviyesinde. Bu geri çekilmenin temelinde dolar endeksindeki düşüş yatıyor. Ancak şunu söyleyelim Türkiye’deki dolar kuru sadece dolar endeksine bağlı değil bir yığın değişken var. Dolar kurunda ilk gideceğimiz nokta 7.90 – 7.95 aralığı. O seviyelerde biraz duracağız sonrasında 8 TL’nin üzerine atacak kendisini."

Selçuk Geçer bu konuşmasının devamında ise yeni bir iddia da bulundu. 

8 TL'den sonra dolar kurunda yükselmenin devam edeceğini söyleyen Geçer, kurun çift hanelere ulaşacağını iddia etti. Selçuk Geçer hedef rakam verdiği iddialarında ise "Sonrasında çift haneli seviyeler 14 – 16 TL seviyeleri hedefimiz. Çünkü piyasadaki doların değeri o. Öyle ya da böyle kim ne derse desin dolar bu seviyeye ulaşacak." ifadelerini kullandı.

EDİTÖR NOTU: Dolar kuruna ilişkin tahminler sadece haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez.
Yorumlar (0)