Selçuk Geçer'den Dolar'da Devalüasyon İddiası! Önce 9 Sonra 10 TL'ye Çıkacak

Para piyasaları uzmanı Selçuk Geçer dolar ve altın fiyatlarına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

Selçuk Geçer'den Dolar'da Devalüasyon İddiası! Önce 9 Sonra 10 TL'ye Çıkacak
Para piyasaları uzmanı Selçuk Geçer dolar ve altın fiyatlarına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Selçuk Geçer konuşmasında dolarda devalüasyon etkilerinin görülebileceğini altında rekorlar gelebileceğini iddia etti.

Dolar ve altın yatırımı yapanlar için Selçuk Geçer'den yeni açıklamalar geldi. Ekonomide yaşanan son gelişmelerin ardından kendisine ait sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Selçuk altın ve dolar fiyatlarının nasıl bir yol izleyeceğine ilişkin tahminlerini açıkladı. Dolar kurunun, Türk Lirası karşısında yeni bir değer kazanma süreci içinde olduğunu ifade eden Selçuk Geçer konuşmasında ayrıca dolar kuruna bağlı nedenlerden dolayı altın fiyatlarında rekorlar gelebileceğini söyledi.

SELÇUK GEÇER'DEN DOLAR'DA DEVALÜASYON, ALTIN'DA REKOR AÇIKLAMASI

Selçuk Geçer piyasalara ilişkin açıklamasında altın ve dolarda yükselmeler olacağını ifade etti. Yeniçağ'da yer alan habere göre, bu iki yatırım aracında ciddi bir yükseliş olacağını iddia eden Para Piyasaları Uzmanı Selçuk Geçer, altının uluslararası gelişmelere bağlı olarak teşvik haberleriyle ve korona virüsü çok hızlı bir şekilde yayılmasıyla Kaynak Yeniçağ: Uzman isim dolar ve altında büyük yükseliş geliyor diye uyardı, İşte beklenen rekor fiyat! yükseldiğini söyledi. Dolar kuruna ilişkin açıklamalarında da makroekonomik verilerin bozulmasına bağlı olarak görüşlerini açıklayan Geçer Türkiye'de makro ekonomik verilerin bozulmasıyla beraber dolar kurunda devalüasyonist etkilleri görmeye başlayacağız. İkisine bağlı olarak da gram altında rekor kırılacak." dedi.

ONS ALTIN 3000 DOLARA, DOLAR KURU DA 10 TL'YE YÜKSELİR KONUŞMASI

Selçuk Geçer altın fiyatlarına ilişkin açıklamasında ons altının 1900 dolar bandının üzerine çıkacağını ardından ise teşvik haberleri ve risk artışıyla birlikte ons altında yeni rekorların geleceğini iddia etti. 2021 yılında da bu sürecin devam edeceğini iddia eden Geçer ons altında önce 2300 dolar daha sonra 2500 ve 300 dolar sınırlarının aşılacağını söyledi.

Döviz kuruna ilişkin açıklamasında da ise Selçuk Geçer hem dolar kurunun hemde euro ve sterlin fiyatlarına ilişkin görüşlerini açıkladı. Geçer konuşmasında "Dolar, Türkiye'de iyi ihtimal kademeli bir yükseliş olursa önümüzdeki günlerde 8.80 seviyesine gidebilir daha sonrasında 9 liranın kırıldığını 10 liranın zorlanmaya başladığını göreceğiz. Keza Euro'nun 11 - 12 lirayı, Sterlin'in 13- 14 lirayı zorladığını göreceğiz. Bütün kurlarda kademeli yükselişe bağlı olarak en iyi ihtimalle ciddi yükselişler yaşandığını göreceğiz." ifadelerini kullandı.

Emlak365.com
Yorumlar (0)