Selçuk Geçer'den Faiz İddiası! Asıl Artırım Dolar Şokundan Sonra Gelecek, Yüzde 50'ye Çıkabilir

Para piyasaları uzmanı Selçuk Geçer son analizinde Merkez Bankası faiz kararının dolar kuru üzerine etkisi üzerine konuştu.

Selçuk Geçer'den Faiz İddiası! Asıl Artırım Dolar Şokundan Sonra Gelecek, Yüzde 50'ye Çıkabilir

Para piyasaları uzmanı Selçuk Geçer son analizinde Merkez Bankası faiz kararının dolar kuru üzerine etkisi üzerine konuştu. Selçuk Geçer konuşmasında faiz oranlarının yüzde 50 bandına gidebileceğini söyledi.

Emlak365.com - Dolar kuru üzerine yapmış olduğu değerlendirmeler ile dikkat çeken Selçuk Geçer, yeni değerlendirmelerini açıkladı. Merkez Bankası'nın faiz kararını ele alan Geçer, faiz artırımlarının sonu olmadığını iddia etti. Vatandaşların dolar mevduat hesabında yapmış olduğu birikimlere vurgu yapan Selçuk Geçer'in değerlendirmesi şu yönde.

DOLAR ŞOKUNDAN SONRA ESAS ARTIRIM OLACAK

Selçuk Geçer dolar kuruna ilişkin son değerlendirmelerinde konuk olduğu Çetin Ünsalan’ın youtube kanalında yaptı. Yayımlanan videoda hem Merkez Bankası'nın faiz artırımını nereye kadar devam ettireceğini yorumlayan Selçuk Geçer hemde çok dikkat çeken bir iddiada bulundu. 

Merkez Bankası'nın faiz artırımını dolar kuru şokundan sonra yapacağını iddia eden Selçuk Geçer değerlendirmelerinde “Esas büyük tehlike Merkez Bankası’nın faiz artırımları önümüzdeki dönemde yüzde 40’lık yüzde 50’lik bir faiz ortamına sokabilir. Yani gıdım gıdım faiz artırımları olmayacak. Önce 150 - 200 baz puan faiz artırımları olacak ama esas büyük artırım dolar kuru şokundan sonra olacak” ifadelerini kullandı. 

'Vatandaşların Döviz Mevduatları Artıyor'

Merkez Bankası'nın son dönemdeki faiz artırımı kararlarına dikkat çeken Para Piyasaları Uzmanı Selçuk Geçer bu kararların etkilerini ele aldı. Geçer konuşmasında vatandaşların döviz kuru mevduatlarının ulaştığı seviyeye vurgu yaparak "Yüzde 15 faiz ortamında bile yabancı gelmiyor. 90 milyon dolar geliyorsa 100 milyon dolar gidiyor. O zaman senin faiz artırımların bir işe yaramıyor demektir. Demek ki dolar kurunun geri çekilmesinden millet paniklemiyor. Bunu bir alım firsatı olarak görüyor.” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)