Senaryo Kötüleşiyor Mu? Gram Altın, Çeyrek Altın ve Dolar Kuru Haftanın Son Gününde Kaç TL?

Para piyasalarında yaşanan hareketlilik sürüyor. Hafta başından itibaren yaşanan dalgalı süreç dolar kurunda hissedilirken altın fiyatları da bu süreçte belli bir bant aralığında hareketli konumda yer alıyor.

Senaryo Kötüleşiyor Mu? Gram Altın, Çeyrek Altın ve Dolar Kuru Haftanın Son Gününde Kaç TL?
Para piyasalarında yaşanan hareketlilik sürüyor. Hafta başından itibaren yaşanan dalgalı süreç dolar kurunda hissedilirken altın fiyatları da bu süreçte belli bir bant aralığında hareketli konumda yer alıyor. Piyasalarda yaşanan son gelişmeler ve uzmanların kısa vadeli değerlendirmelerini ele aldık.

DOLAR KURU YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

Dolar kuruna ilişkin yatırım bankalarının beklentileri değişti. Naci Ağbal sonrası dönemde dolar kurunun daha yüksek bir seviyeden ilerleyeceğini rapor eden yatırım bankaları 3 aylık tahminlerini açıkladılar. Bu kapsamda son yapılan değerlendirmelerden bir tanesi de Danimarka merkezli yatırım bankası Danske Bank'tan geldi.

Önümüzdeki dönemde dolar kurunun nasıl bir seyir izleyeceğini ele alan yatırım bankası, TL'de değer kaybının süreceğini öngördü. 3 aylık Türk Lirası raporunda banka, kurun 8.00 TL ile 8.50 TL bandı arasında yer alacağını tahmin etti.

Dolar Kuru Kaç TL Oldu?

Haftanın son işlem gününe dolar kuru bulunduğu dar bant aralığı içerisinde yer aldı. Bir önceki işlem gününe yakın bir seviyeden güne başlayan dolar kuru ilk işlem saatlerinde 7.94 TL seviyesinden işlem görüyor. Euro ise dövizde yaşanan son gelişmelerin ardından haftanın son işlem gününe 9.37 TL seviyesinde yer alıyor.

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Altın borcu olanlar, yaz döneminde düğün yapacaklar, altını olanlar yada altın yatırımı yapacaklar ekonominin yaşadığı dalgalı sürecin ardından piyasalarda oluşan son tabloyu merak ediyorlar. Kur ile birlikte belli bir seviyeye çıkan altın fiyatları bu bant aralığında ki değerini koruyor.

Ons altın yeni işlem gününde 1728 Dolar bandında.

Gram altın haftanın son işlem gününe 442 TL'den giriş yaptı.

Çeyrek altın ise 730 TL seviyesinde.

Bunların dışında cumhuriyet altını haftanın son işlem günün ilk saatlerinde 2 bin 975 TL seviyesinde. Yarım altın 1460 TL, tam altın ise 2 bin 921 TL. 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise günün ilk saatlerinde 404 TL seviyesinden işlem görmeye başladı.
Yorumlar (0)