Sert Kırılma Yaşayan Altın Fiyatları Yeniden Yükselişe Geçti! Gram, Çeyrek ve Ons Altında Toparlanma Sinyali Geldi Mi?

Rekor üstüne rekor kıran altın fiyatları sert bir kırılma hareketi yaşamış ve hızlı değer kaybı ile yatırımcısını şoka uğratmıştı.

Sert Kırılma Yaşayan Altın Fiyatları Yeniden Yükselişe Geçti! Gram, Çeyrek ve Ons Altında Toparlanma Sinyali Geldi Mi?

Rekor üstüne rekor kıran altın fiyatları sert bir kırılma hareketi yaşamış ve hızlı değer kaybı ile yatırımcısını şoka uğratmıştı. Gelen yoğun kar satışı baskısı ve korana virüs aşısı haberleri ile başlayan düşüşe eklenen panik satışları fiyatlarda son derece sert bir düşüş yaşanmasına neden olmuştu. 13 Ağustos 2020 Perşembe günü itibari ile altın fiyatlarında toparlanma başladı. Peki, altın fiyatlarında son durum ne, bugün çeyrek altın kaç lira oldu, gram altın ne kadar, ons altının fiyatı ne oldu?

Altın fiyatlarında yaşanan sert düzeltme hareketi sonrası beklenen yükseliş başladı. Rusya tarafından yapılan korana virüs aşısı açıklaması ve öncesinde başlayan yoğun kar satışı baskısı ile fiyatlarda hızlı bir geri çekilme yaşanmıştı. ONS ALTININ FİYATI SERT DÜZELTME HAREKETİ SONRASI YÜKSELİŞE GEÇTİ! Uluslararası piyasada yaşanan hızlı yükselişin ardından ekonomistlerin dile getirmiş oldukları düzeltme hareketi yaşanmış, altın fiyatları hızla düşüş yaşamıştı. Yaşanan gelişmelerden sonra altın fiyatlarında düşüşün devam edip etmeyeceği merak konusu olmuştu. Bugün yaşanan son gelişmeler ışığında fırsat alımlarının başlaması ile altın fiyatlarında yükseliş başladı. 

Uluslararası piyasada ons altının satış fiyatı yeniden toparlanmaya başladı ve gelen talep ile beraber alış bin 928,87 dolar ve satış bin 929,39 dolar üzerinden işlem görmeye başladı. ÇEYREK ALTIN VE GRAM ALTIN FİYATI BUGÜN KAÇ LİRA OLDU?Ons altında yaşanan toparlanma gram altın fiyatlarına da olumlu yansıdı. Dolar kuru cephesinde yaşanan geri çekilmeye rağmen gram altının satış fiyatı ons altından bulduğu destek ile 454,74 lira alış ve 454,82 lira satış seviyesi üzerinden işlem görmeyi sürdürüyor. 

Çeyrek altın fiyatı ise 740,40 lira alış ve 755,70 lira satış fiyatı ile işlem görürken düşükte olsa bir değer kaybı meydana geldi. Ekonomistlerden bir bölümü altında korana virüs aşısının kabul görmesi halinde sert düşüşün devam edeceğini belirtirken bazıları ise ons altın fiyatında 3 bin dolra hedefi açıklayarak bu düşüşün alım olarak değerlendirilmesi yönünde fikir beyan ediyorlar. Emlak365.com


Yorumlar (0)