Sigara Fiyatları 2021 İçin Yeni ÖTV Oranı ve Maktu Vergi Oranları Düzenlemesi Resmi Gazete'de Yayımlandı!

Sigara fiyatları için 2021 yılına sayılı günler kala yeni düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı.

Sigara Fiyatları 2021 İçin Yeni ÖTV Oranı ve Maktu Vergi Oranları Düzenlemesi Resmi Gazete'de Yayımlandı!
Sigara fiyatları için 2021 yılına sayılı günler kala yeni düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı. Yapılan düzenleme ile sigaradan alınan ÖTV oranı düşürülürken maktu vergi oranları ise yükseltildi. İşte sigara fiyatları üzerinden alınan vergi oranları!

Emlak365.com /  25 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Bazı Mallara Uygulanacak Özel Tüketim Vergisi Oranlarının Yeniden Belirlenmesi ile 4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununun 12 nci Maddesinin (3) Numaralı Fıkrası Hükmünün Bu Mallarda 2021 Yılı Ocak-Haziran Dönemi İçin Uygulanmaması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3328) yürürlüğe girdi.

SİGARA ÖTV ORANI DÜŞÜRÜLDÜ, MAKTU VERGİ ORANLARI YÜKSELTİLDİ! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan ve Resmi Gazete'de yayımlanan karar kapsamında sigaradan alınan ÖTV oranı için indirime gidilirken maktu vergi oranları ise yükseltildi.

Yayımlanan karar kapsamında daha önce yayımlanan kararda yüzde 67 ile 80 arasında değişen oranlarda alınan sigaradaki ÖTV oranı yüzde 63 seviyesine çekildi.

Sigaradan alınan asgari maktu vergi rakamı ise 0.4569 liradan 0.4483 liraya, maktu vergi rakamı ise 0.4539 liradan 0.4851 liraya yükseltildi.

Yani sigara fiyatları için uygulanan ÖTV oranına indirim, maktu vergi ve asgari maktu vergi rakamlarına ise zam gelmiş oldu.

SİGARA FİYATLARINA ZAM VAR MI, 2021 SİGARA ZAMMI VE SİGARA PAKETLERİ FİYAT LİSTESİ 2021 NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Yayımlanan yeni karar kapsamında oranlarda değişiklik yapılırken bu değişikliğin sigara fiyatlarına olan yansıması da merak konusu oldu.

2021 sigara fiyatları listesi henüz yayımlanmazken yeni listenin ne zaman açıklanacağı da netlik kazanmadı. Ancak yeni yılda da her sene yapıldığı gibi fiyatlar için yeni bir düzenlemeye gidilebileceği belirtiliyor.
Yorumlar (0)