Siyasette Tansiyon Yükseldi, Dolar ve Euro Kuru İle Altın Fiyatları Hareketlendi!

Amerika ile yaşanan gerilim piyasaları olumsuz etkiledi. Biden tarafından yapılan sözde soykırım açıklaması ilişkileri gererken Türkiye'den yapılan karşı yaptırım açıklamaları sonrası piyasalarda yeni haftanın ilk açılış fiyatları geldi. 26 Nisan 2021 Pazartesi günü bugün dolar ne kadar, Euro kaç TL, gram altın ve çeyrek altın fiyatları güne nasıl başladı?

Siyasette Tansiyon Yükseldi, Dolar ve Euro Kuru İle Altın Fiyatları Hareketlendi!

Amerika Başkanı Biden tarafından yapılan sözde soykırım açıklaması Türkiye ile Amerika arasındaki ilişkileri bir kere daha gererken yaşanan gelişmeler piyasalara da olumsuz yansıdı. 

Siyasette yaşanan gelişmeler piyasaları gererken yaşanan gerginlik sonrası Türk Lirası gelişmekte olan ülkelerin para birimlerinden negatif ayrıştı. Açılışta dolar kuru ve altın fiyatları sert yükseldi. 

TÜRK LİRASI NEGATİF AYRIŞTI, DOLAR VE EURO KURU YÜKSELDİ! 1 DOLAR BUGÜN KAÇ TL, DÖVİZ KURLARI NEDEN YÜKSELİYOR?

Piyasalar yaşanan gelişmeleri negatif fiyatlarken Türk Lirası yeni güne değer kaybı ile başladı. Biden yönetimi tarafında Türkiye'ye karşı agresif bir tutum sergilenmesi, Türkiye'nin F-35 programından çıkarılmasının ardından gelen sözde Ermeni soykırımı açıklaması ile piyasalarda gerginlik arttı. 

Yaşanan olumsuzluklar ve Türkiye'den yapılan yaptırım açıklaması ile dolar kuru yeni güne yükselişle başladı. Yaşanan yükselişin ardından 26 Nisan 2021 Pazartesi günü tarihli dolar kuru güne 8,45 liranın üzerinde sert bir yükselişle başlangıç yaptı. Cuma günkü kapanış fiyatına oranla dolar kuru yüzde 1,28 oranında artış yaşarken şu anda dolar kuru alış 8,4719 TL ve satış 8,4759 TL fiyatı ile işlem görmeye devam ediyor. 

Euro kuru ise 10 liranın üzerinde tutunmayı başarırken Euro alış 10,277 TL ve satış 10,2657 TL ile fiyatlanıyor. 

26 NİSAN 2021 PAZARTESİ GÜNÜ ALTIN FİYATLARI! BUGÜN ÇEYREK ALTIN VE GRAM ALTIN NE KADAR?

Altın fiyatlarında da yukarı yönlü hareketlilik yaşanıyor. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı düşerek 1.776 dolar seviyesine çekilirken iç piyasada dolar kurunda yaşanan yükselişten destek bulan gram altın yükseldi. Gram altın alış fiyatı 482,50 TL olurken satış fiyatı ise 482,59 TL seviyesine çıktı. Çeyrek altın alış fiyatı 773 lira olurken çeyrek altın satış fiyatı ise 792 lira olarak işlem görüyor. 

Yorumlar (0)