Sokağa Çıkma Yasağının İlk Gününde Altın Fiyatları! Altın Fiyatları Düşecek Mi?

Altın fiyatlarında son dönemlerde meydana gelen dalgalanmaları yatırımcılarının da kafasını karıştırdı. Düşüş eğiliminde olan altının yaşadığı dalgalanmalar sonrasında toparlandığı belirlendi. Sokağa çıkma yasağının ilk gününden altın fiyatları nasıl etkilendi? Yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için altın almanın tam zamanı mı?

Sokağa Çıkma Yasağının İlk Gününde Altın Fiyatları! Altın Fiyatları Düşecek Mi?

Koronavirüs salgını nedeniyle baskı hisseden piyasalara rağmen güvenli bir liman olarak görülen altın fiyatları bu süreçte yükselmeye devam etti. Küçük büyük pek çok yatırımcı tarafından merak edilen altın fiyatları, son zamanlarda yaşamış olduğu dalgalanmalarla daha çok dikkat çekiyor. Geçtiğimiz hafta en yüksek seviyeyi gören altın fiyatları ardından bir düşüş yaşamıştı. Hafta başında ise hafif bir yükseliş yaşamış olmasına rağmen yine de dalgalanmalarla kafa karıştırmıştı.

Son dönemlerde salgın hakkında iyi haberlerin gelmesi, normalleşme süreci için hükümetlerin birtakım adımlar atmalarının ardından piyasalarda meydana gelen değişim altının risk iştahını artırdı. Bu durum ise kısa süre içerisinde altın fiyatlarına yansıdı. Risk iştahı artan altın fiyatlarının önümüzdeki günlerde atılan normalleşme adımları sonucunda biraz daha yükseleceği düşünülüyor. Uzmanlar altın yatırımı yapmak isteyenlerin bir süre daha beklemelerinden yana. Ünlü ekonomistler ise yıl sonu altın fiyatları tahminlerinde, altının değerlenerek seneyi kapatacağını düşünüyorlar.

Altın Fiyatları Güne Nasıl Başladı?

Altın fiyatları düne göre seviyeyi korurken, dalgalanmaların yeniden yaşanabileceği sinyalleri veriliyor. Gram altının satış fiyatı 385 lira olarak açıklanırken, çok tercih edilen çeyrek altının satış fiyatı ise 636 lira oldu. Yarım altın 1273 liradan alıcı bulurken, tam altın ise 2595 liradan satışa sunuldu.  

Yorumlar (0)