Son 1 Yılda Değerini Yüzde 900 Arttıran Bitcoin İçin AB'den Yatırımcılara İflas Uyarısı Geldi!

Avrupa Birliği'nin en üst piyasa düzenleyici kurumu olan Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Kurumu tarafından yaygınlaşan kripto paralara yönelik bir son dakika uyarısı yapıldı. Yatırımcıların Bitcoin'e ve diğer kripto para birimlerine yatırdıkları varlıkların herhangi bir garanti altında olmadığı için büyük kayıplar yaşanabileceği bildirildi.

Son 1 Yılda Değerini Yüzde 900 Arttıran Bitcoin İçin AB'den Yatırımcılara İflas Uyarısı Geldi!
Dünyada yaygınlaşan kripto paralar dev ekonomi kuruluşlarını harekete geçirdi. Herhangi bir garanti altında olmadıkları söyleyen kripto para piyasalarının büyük bir iflas riski barındırdığı konusunda yatırımcılara uyarıda bulunuldu.

AB'DEN KRİPTO PARA YATIRIMCILARINA İFLAS UYARISI!

Merkezi Paris'te bulunan ve Avrupa'nın en önemli piyasa düzenleyici kurumu olan Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Kurumu tarafından yılda iki defa yayımlanan risk raporu yayınlandı. 2021'in ilk risk raporunda kripto paralara ve Bitcoin'e yönelik özel bir bölüm ayrıldı. Bu raporda kripto paraların yüksek riskli ve spekülatif olduklarının altı çizildi. Ayrıca kripto para yatırımı yapan ve yüksek miktarda Bitcoin alan tüm yatırımcıların bütün varlıklarını kaybetme riski ile karşı karşıya kalabilecekleri şeklinde uyarıda da bulunuldu.

SON 1 YILDA BİTCOİN'İN DEĞERİ YÜZDE 900 ARTTI!

Son bir yıl içerisinde Bitcoin'in piyasa hareketleri kurum tarafından mercek altına alındı. 2020 yılında pandemi nedeniyle yatırımcıların çevrim içi piyasalara yönelmesiyle kripto paraların yıldızı parlamaya başladı. Bireysel yatırımcılar yüksek miktarda varlıkları ile kripto para piyasasının aktörlerine yatırım yapmaya başlayınca bu piyasanın lideri olan Bitcoin'in fiyatı anormal derecede yükseldi. 1 yıl içerisinde fiyatını yüzde 900 arttıran Bitcoin bugün de 55 bin dolar seviyesinde işlem göremeye devam ediyor.

KRİPTO PARALAR İÇİN YASAL DÜZENLEMELER GELİYOR

Tüm dünyada finans kuruluşları yatırımcıları kripto paralara karşı uyarırken bu varlıklar için Avrupa'da yeni bir yasa hazırlığı içerisinde olunduğu bildirildi. Türkiye'de de kripto paralara yönelik Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bir çalışma başlatıldığı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Bu piyasaların bir şekilde güvence altına alınabilmesi ile yeni dünya düzeninde oldukça önemli bir yatırım aracı haline gelebilecekleri tartışılmaya devam ediliyor.

Emlak365.com
Yorumlar (0)