Son Bir Ayın En Çok Kazandıran kripto Paraları Belli Oldu

Kripto para piyasalarında işlem gören para birimleri farklı performanslar ortaya koyarken Mayıs ayı bu piyasa için adeta kabusa döndü. Ancak yine de altcoinler arasında bazı para birimleri yatırımcılarına kaos dönemi olan Mayıs ayında dahi kazanç sağladı. İşte son bir ayın en çok kazandıran kripto para birimleri...

Son Bir Ayın En Çok Kazandıran kripto Paraları Belli Oldu

Kripto para piyasaları için aylık değerlendirmeler yapılmaya başlandı. Mayıs ayı kripto para yatırımcılarının pek kolay kolay hatırlamak istemeyeceği bir ay olarak kayıtlara geçti. Bitcoin'in çöküşünün yaşandığı Mayıs ayında kripto para birimleri genel olarak değer kaybettiler. Ancak altcoinler arasında dedğer kazanan para birimleri de oldu.

EN ÇOK KAZANDIRAN KRİPTO PARALAR

Mayıs ayı içerisinde SHIBA INU (SHIB), Telcoin (TEL), Poligon (MATIC), Ethereum Clasic (ETC) ve Cardano (ADA) yatırımcılarına kazanç sağlayan kripto paralar oldular. Bu kripto paralara güvenen yatırımcılar varlıklarını arttırdılar. 

Shiba Inu, Mayıs ayı boyunca en çok ilgi gören kripto para birimlerinden oldu. Yatırımcılar Mayıs ayının başından itibaren bu kripto para birimine yöneldiler. 13 Mayıs tarihinde Hindistan'a koronavirüs ile mücadelede yardımda bulunabilmek için Vitalik Buterin'in token'ların bir bölümünü bağışlaması sonucu Shiba Inu'da bir düşüş yaşandı. Mayıs ayında bu kripto para birimi yatırımcılarına yüzde 430 kazanç getirdi. 

Mayıs ayında en çok kazandıran para birimlerinden birisi de Telcoin oldu. Telcoin yatırımcıları son bir ay içerisinde yüzde 161 kazanç elde ettiler. Polygon ise Mayıs ayının en çok kaznaç getiren altcoini oldu. Bu para birimini Ethereum Classic takip etti. Bu para birimine yatırım yapan kripto para yatırımcıları yüzde 52 oranında kazanç elde ettiler. Cardano ise son bir ay içerisinde değerini yüzde 30 arttırdı. 

DOĞRU ZAMANDA DOĞRU YATIRIM

Kripto para birimleri için haziran ayı toparlanma ayı olarak değerlendiriliyor. Ancak bu toparlanma hareketi henüz gerçekleşmedi. Yine de çeşitli altcoinler yatırımcılarına ciddi kazançlar sunmaya devam ediyorlar. Bunun için en doğru zamanda en doğru kripto para birimine yatırım yapmak gerekiyor. 

Yorumlar (0)