Son Dakika Açıklamaları Peş Peşe Geldi: Koranavirüs Nedeni İle Bankaların Çalışma Saatleri Değişti, Bazı Banka Şubeleri Kapanıyor!

Koronavirüs vaka sayısı büyük bir hızla artmaya devam ederken bankalar artan yeni vaka sayısı sonrasında üst üste flaş açıklamalar geldi.

Son Dakika Açıklamaları Peş Peşe Geldi: Koranavirüs Nedeni İle Bankaların Çalışma Saatleri Değişti, Bazı Banka Şubeleri Kapanıyor!

Koronavirüs vaka sayısı büyük bir hızla artmaya devam ederken bankalar artan yeni vaka sayısı sonrasında üst üste flaş açıklamalar geldi. Pek çok banka çalışma saatlerini değiştirirken bazı bankalar ise şubelerini kapatma kararı aldı. Peki, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti, Yapı Kredi, Akbank ve Denizbank saat kaçta açılıyor, banka şubeleri kaça kadar açık, saat kaçta kapanıyor, bankalar şube kapatıyor, yeni çalışma saatleri kaç, banka şubeleri kapanır mı, kapanırsa ne olur?

Alınan tüm önlemlere rağmen soğuyan havaların ardından insanların artık kapalı ortamlarda daha fazla vakit geçirmeye başlaması ile beraber ne yazık ki koronavirüs vaka sayısında rekor oranda artış yaşanmıştı. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilerde koronavirüs tanı sayısı konulan kişi sayısının 30 bini aşması üzerine yeni tedbir kararları peş peşe alınmaya başlandı. Aralarında Yapı Kredi Bankası, Akbank ve İş Bankası gibi çok sayıda bankanın yer aldığı bazı bankalar özellikle de alışveriş merkezi ve havalimanları gibi alanlarda bulunan şubelerini kapatma kararı alırken çok sayıda bankada çalışma saatlerini değiştirdi. İlk olarak İstanbul şubeleri için değişiklik yapan bankalar vaka sayılarının yurt genelinde tehlikeli boyutlara ulaşması sonrasında kararı ülke çapına yaymaya başladı. YAPI KREDİ BANKASI HEM ŞUBE ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞTİRDİ HEM DE ŞUBE KAPATMA KARARI ALDI! Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan açıklamada "Bu önlemler kapsamında 2 Aralık 2020 Çarşamba günü itibarıyla Türkiye genelindeki tüm şubelerimizde 10.00-12.30 ve 13.30-16.00 saatleri arasında hizmet vereceğiz. Tüm şubelerimizde uyguladığımız yedekleme planımız ile bazı şubelerimizden geçici süre ile hizmet veremeyeceğiz. Geçici olarak hizmet veremediğimiz şubelerimizi aşağıda görebilirsiniz" sözleri ile hem çalışma saatlerini değşitirdi hem de bazı şubeleri kapatma kararı aldığını duyurdu. 

BANKALARIN 2 ARALIK 2020 TARİHİ İTİBARİ İLE GÜNCEL ÇALIŞMA SAATLERİ! BANKA ŞUBELERİ SAAT KAÇTA AÇILIYOR, KAÇA KADAR AÇIK / ÇALIŞIYOR?Tüm Türkiye geneli hem haftaiçi hemde haftasonu uygulanan salgın önlemleri sonrasında bankaların çalışma saatlerine ilişkin yeni listeler şu şekilde oluştu. * Garanti BBVA - İstanbul şubelerinde mesai saatlerinin değiştiğini ve yeni çalışma saatlerinin 10-00 -12.30 ve 13.30-17.00 arasında olacağını duyurdu.* Denizbank'ta mesai saatlerini değiştiren bankalar arasında yer aldı. Banka müşterilerine 10-00 -12.30 ve 13.30-17.00 saatlerinde hizmet verecek. * İş Bankası bir yazılı açıklama yayımlayarak Türkiye genelinde mesai saatlerinin 10-00 -12.30 ve 13.30-17.00 şeklinde uygulanacağını duyurdu. 

* Akbank hafta içi 10.00 – 12.30 ile 13.30 – 16.00 saatleri arasında hizmet verecek.

* Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank henüz çalışma saatlerine dair değişiklik açıklamasında bulunmadılar. Bu bankalar 09.00 12.30 ile 13.30 17.00 saatlerinde hizmet veriyorlar. Hatırlanacağı üzere birinci dalgada da kamu bankaları şubelerde yaşanan yoğunluk nedeni ile çalışma saatlerini değiştirmemişti ve aynı düzende devam etmişti. Emlak365.com


Yorumlar (0)