Son Dakika: Banka Hesabı Olanlar Dikkat! TMSF'den Çok Kritik Uyarı Geldi, Banka Hesabınızı Mutlaka Kontrol Edin

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkilileri tarafından banka hesabı olan kişilere çok kritik uyarı geldi.

Son Dakika: Banka Hesabı Olanlar Dikkat! TMSF'den Çok Kritik Uyarı Geldi, Banka Hesabınızı Mutlaka Kontrol Edin

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkilileri tarafından banka hesabı olan kişilere çok kritik uyarı geldi. Banka hesabı olan milyonlarca kişiyi ilgilendiren açıklama kapsamında banka hesaplarının mutlaka kontrol edilmesi istendi. TMSF unutulan para, TMSF unutulan para sorgulama, TMSF de unutulan paraların listesi, bankada unutulan para, bankada unutulan para sorgulama, bankalarda unutulan paralar nasıl geri alınır, bankalarda unutulan paralar nasıl öğrenilir?

Banka hesabı olan milyonlarca kişiye Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu TMSF tarafından çok kritik uyarı yapıldı. TMSF tarafından yapılan kritik uyarı kapsamında herkese banka hesaplarının kontrol edimesi çağrısı yapıldı. Açıklanan son rakamlara göre tüm çağrıları ve süre uzatımına rağmen ne yazık ki 1 milyon 44 bin hesapta bulunan 217 milyon lira bankalarda unutuldu ve TMSF'ye devredildi. Unutkan kişilerin hesaplarında kalan tutarlar 10 sene boyunca üzerinde işlem yapılmadığı takdirde TMSF'ye devredilecek. BANKADA PARAM VAR MI, BANKALARDA UNUTULAN PARALAR NASIL ÖĞRENİLİR?  E DEVLET VE TMSF BANKA HESABINDA UNUTULAN PARA SORGULAMA LİNKİ Bankada unutulan para sorgulama 2019 işlemleri hem e devlet üzerinden hem de TMSF internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Bunun için internet sitenizin arama motoruna TMSF yazın ve TMSF ORG TR adresi üzerinden resmi internet sitesi üzerinden sisteme giriş yaşın. 

Burada yer alan zaman aşımı sorgulama linkini tıklayarak gelen yeni pencerede sizden istenen kişisel bilgilerinizi doldurarak sorgulama yapın ve bankalarda paranız olup olmadığını öğrenin. E devlet üzerinden bankada unutulan para sorgulama işlemleri için e devlete giriş yaptıktan sonra arama satırına Zamanaşımı Hesapları Sorgulama yazıp arama yapın. Gelen ekranda paranız varsa adınıza kayıtlı olan hesap numaralı listelenecektir. Yoksa ise aşağıdaki ekran çıkacaktır. 

Bu durumda ikinci seçenek olarak yukarıdaki resimde yer alan TMSF internet sitesi adresini yazın ve kimlik numaranız ile sorgulama yapın. 

Bu iki yöntemi kullanarak bankada unuttum para var mı, devletten alacağım var mı sorularının yanıtlarını bulabilir, hesaplarınızda unuttuğunuz paranız varsa bunu öğrenerek bu paraları hesabınızdan çekerek geri alabilirsiniz. BANKALARDA UNUTULAN PARALAR NASIL GERİ ALINIR?Banka hesabı olan kişiler yukarıda yer alan linkler üzerinden ilan edilen süreler kapsamında sorgulama yaparak bankalarda unutulan paralar olması durumunda bu paraları zaman aşımı süresi dolmadan çekerek geri alabilmektedir. Ne yazık ki 10 senelik sürenin dolması halinde TMSF hesaplarına aktarılan paraların geri iade alınması mümkün değildir. Emlak365.com


Yorumlar (0)