Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkez Bankası'nın Faizleri Ne Zaman İndireceğini Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT'de yayınlanan özel programda ekonomi gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan faizlerin düşeceği tarihi açıkladı. Merkez Bankası faizleri  ne zaman düşürecek?

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkez Bankası'nın Faizleri Ne Zaman İndireceğini Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT'de yayınlanan özel bir programın canlı yayın konuğu olarak gazetecilerin sorularına yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu programda kendisinbe sorulan enflasyon ve faiz sorusuna çok çarpıcı bir yanıtta bulunarak faizlerin ineceği zamanı açıkladı. 

Türkiye ekonomisinin oldukça iyi bir yolda olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Büyüme rakamlarımız ortada. Üstelik istikrarlı bir büyümeden bahsediyoruz. Bunun olağanüstü bir dönemde gerçekleştiğini unutmamak gerekir. Ekonomik sorunlar elbette var. Ancak küresel problemlerden kaynaklanan bu durumları aşabilecek güce sahibiz ve bunu da zaten başarıyoruz. Bunun en büyük delili de büyüme rakamlarımızdır." ifadelerini kullandı.

MERKEZ BANKASI FAİZLERİ NE ZAMAN İNDİRECEK?

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile bir görüşme yaptığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Faizleri düşürmemiz şart. Onun için de Temmuz ve Ağustos aylarını bulacağız ki faiz düşmeye başlasın. Biz faiz yükünü maliyetlerin üzerinden kaldırırken enflasyonu kontrol altına alabiliriz. Maliyet enflasyonu düşünce yüksek enflasyon sorunundan kurtulursunuz.” dedi.

PİYASALAR HAREKETLENDİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz indirimi için temmuz ve Ağustos aylarını işaret etmesi ekonomi çevrelerini hareketlendirdi. Piyasaların bu açıklamaları nasıl değerlendireceği ise yarından itibaren belli olmaya başlayacak. Özellikle faizlerin indirilmesinin son çeyrekten önce yapılacak olması beklentilerin aksine bir durumu teşkil etti. Piyasaların bu gelişmeyi nasıl fiyatlayacağı merakla bekleniyor. 

 

Yorumlar (0)