Son Dakika! Dolar Gece Saatlerinde Yükselmeye Başladı Neler Oluyor?

Dolar kuru gece saatlerinde hareketlendi. Dolar kurunda yaşanan bu ani yükselişin nedeni araştırılmaya başlandı. İşte dolar kurunda yaşanan son gelişmeler.

Son Dakika! Dolar Gece Saatlerinde Yükselmeye Başladı Neler Oluyor?
Dolar kuru günü ve haftayı 8.01 TL'den tamamladı. Bir önceki haftaya göre yüzde 10'dan fazla değer kazanan dolr kuru cuma gecesinde ise yeni bir yükselme trendi yakaladı. Dolar kurunda yaşanan bu değer artışının nedeni ve kurda oluşan son fiyatlar haberimizde.

DOLAR KURUNDA GECE HAREKETLENMESİ

Dolar kuru günü 8.01 TL seviyesinden tamamlandı. Akşam saatlerinde sakin bir seyir izleyen dolar kuru daha sonra gece saatlerinde hareketlendi.

Özellikle cuma gecesini cumartesiye bağlandığı sularda dolar kuru 8 kuruşluk bir yükselme yaşadı. Daha sonra bu yükselme trendini koruyan dolar kuru 8.13 TL bandında kadar yükseldi.

Dolar kurunda yaşanan bu hareketlilik sonrası ise ekonomi gündeminde bu yükselmenin nedenleri araştırıldı.

NACİ AĞBAL'IN İSTİFASININ ARDINDAN YÜKSELME YAŞANDI

Dolar kurunda yaşanan ve bir haftadır etkisini sürdüren yükselmenin nedeni Naci Ağbal'ın, Merkez Bankası Başkanlığı görevinden alınması oldu.

Piyasaların çok sert tepki verdiği karar sonrasında dolar kuru 7.20 TL seviyesinden 8.43 TL seviyesine kadar yükselmiş daha sonra hafta içinde yapılan açıklamalar ile 7.90 TL seviyesinde dengelenmişti. Dolar kuru pazartesiden cumaya kadar devam eden süreçte haftayı 8.01 TL'den tamamladı.
Yorumlar (0)