Son Dakika: Dolar Kurundan Sonra Bir Rekorda Gram ve Çeyrek Altından Geldi! Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu, Kaç TL?

Piyasalarda hareketli saatler yaşanmaya devam ederken dolar kurunda yaşanan tüm zamanların rekoru sonrası yeni rekor haberi altından geldi. Gram altın ve çeyrek altının fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. 3 Kasım 2020 tarihli güncel altın fiyatları ne kadar, çeyrek altın satış kaç TL, gram altın ne kadar, 22 ayar bileziğin gram fiyatı kaç lira oldu?

Son Dakika: Dolar Kurundan Sonra Bir Rekorda Gram ve Çeyrek Altından Geldi! Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu, Kaç TL?

Ekonomide yaşanan dalgalanma tüm hızı ile sürerken dolar kurunda yaşanan rekorun ardından bir yeni rekorda altın fiyatlarında yaşandı. An itibari ile hem gram altın hem de çeyrek altın fiyatı tüm zamanların rekorunu kırdı. 

3 KASIM 2020 TARİHLİ GÜNCEL ALTIN FİYATLARI LİSTESİ! GRAM VE ÇEYREK ALTIN NE KADAR OLDU?

Piyasalar adeta yangın yerine döndü. Dolar kuru 8.50 TL seviyesini aşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Yaşanan yükselişin ardından bir rekor haberi de altın fiyatlarından geldi. 

An itibari ile gram altın 520 lirayı aşarak tüm zamanların rekorunu kırmış oldu. 

Yaşanan yükselişin ardından gram altın alış 520,81 TL , satış 520,91 TL olurken 22 ayar bileziğin gram fiyatı 472,30 TL alış ve 473,80 lira satış oldu. 

Çeyrek altın alış 844,60 TL alış ve 851,70 TL satış fiyatı üzerinden alınıp satılırken yarım altın satış fiyatı ise 1.704,60 lira oldu. 

ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELDİ?

Altın fiyatlarında yaşanan yükselişin en önemli nedeni korona virüs salgınında Avrupa ülkelerinde vaka sayısında yaşanan büyük artış olarak gösteriliyor. Özelilkle de İspanya, Almanya, Fransa ve İngiltere gibi dev ülkelerin zorunlu karantina kararları ve sokağa çıkma yasağı uygulamalarına dönüş yapması ile beraber salgında yaşanan büyük panik yatırımcıları yeniden güvenliir liman olan altına yönlendirdi. 

Amerika'da bugün yapılacak olan başkanlık seçimleri sonrasında yaşanabilecek siyasi belirsizlik ve yeni teşvik paketleri de altın fiyatlarını yukarı yönlü destekliyor. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)