Son Dakika! Dolarda Gece Rallisi 7.44 TL'yi Gördü! İşte ABD Kaynaklı Yükselmenin Nedeni

Dolar kuru gün sonu işlemini 7.

Son Dakika! Dolarda Gece Rallisi 7.44 TL'yi Gördü! İşte ABD Kaynaklı Yükselmenin Nedeni
Dolar kuru gün sonu işlemini 7.19 TL ile 7.20 TL bandında tamamlamıştı. Ancak gece saatlerinde dolar kuru çok sert bir yükselme yaşadı. Dolar kurunda yaşanan bu değer artışının nedeni merak edilirken ABD kaynaklı faiz haberinin detayları ortaya çıktı. İşte dolar kurunda son durum ve son gelişmeler.

DOLAR KURUNDA GECE RALLİSİ SERT YÜKSELDİ

Haftaya 6.96 TL bandında başlayan dolar kuru, 4 günlük işlem sonunda sırasıyla 7.00 TL ve 7.20 TL seviyelerini aştı. Dolar kurunda yaşanan değer artışı ise haftanın son işlem günü öncesi hızlandı. 25 Şubat perşembe gününün işlemini 7.20 TL bandında tamamlayan dolar, çok kısa sürede sert yükseldi. Anlık artışlar ile 7.30 TL bandını aşan dolar kuru gece saatlerinde 7.34 TL seviyesinden işlem görüyor.

1 Dolar gece saatleri itibariyle 7.40 TL bandına çıktıktan sonra dalgalı seyir ile 7.34 TL bandına geriledi ve bu seviyeden işlem görüyor.

Günlük Kur Değişim GrafiğiDolar kuru şu sıralarda 7.34 TL bandında yer alıyor.

DOLAR KURU NEDEN YÜKSELDİ? İŞTE ABD'DEN GELEN FAİZ HABERİ

ABD'de 10 yıllık tahvil getirileri, ani bir şekilde yüzde 1.60 bandına sıçradı. ABD 10 yıllık faizlerinde yaşanan bu artış sonrası ise dolar kuru ani şekilde yükseldi. Uzmanlar ABD 10 yıllıklarında yaşanan bu ani sıçrama sonunda ise dolar kurunun özellikle gelişmekte olan para birimleri karşısında değer kazandığını duyurdular.Sadece TL Etkilenmedi Tüm Gelişmekte Olan Para Birimleri Etkilendi

Uzmanlar yaşanan gelişmelerden dolar karşısında sadece Türk Lirasının etkilenmediğini, tüm gelişmekte olan ülke para birimlerinin etkilendiğini ifade ettiler.

EDİTÖR NOTU: Dolar kuru ile ilgili son gelişmeler ve uzman yorumları haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez.
Yorumlar (0)