Son Dakika Ekonomi Haberi! Borsa İstanbul'da İşlemlere Ara Verildiği Açıklandı!

Türkiye ekonomisinde yaşanan gelişmelerin piyasalar üzerindeki olumsuz etkisi devam ediyor. Döviz kurları karşısında Türk lirasının pozisyonu güçlendirilmeye çalışılırken bir olumsuz haber akışı da Borsa İstanbul'dan geldi.

Son Dakika Ekonomi Haberi! Borsa İstanbul'da İşlemlere Ara Verildiği Açıklandı!
Türkiye ekonomisi hafta sonu Merkez Bankası başkan değişimi ile alakalı olarak meydana gelen güven kaybını üzerinden atmaya çalışıyor. Dövize karşı Türk lirasının pozisyonu güçlendirilmeye çalışılırken Borsa İstanbul'da da negatif bir görüntü ortaya çıktı.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan bu sabah yaptığı açıklama ile ekonomi politikalarının uygulanmasına kararlılık la devam edileceğini söyledi. Bu açıklama piyasalara biraz olsun güven verirken dolar kurunun ateşi bir nebze söndürülmeye çalışıldı. Ancak ekonomik bozulma bu sefer de Borsa İstanbul'a yansıdı.

İŞLEMLERE ARA VERİLDİ!

Borsa İstanbul güne yüzde 6,65 oranında düşüşle başladı. Bu şok düşüşün ardından devre kesici uygulamaya başlandı. Borsa İstanbul'da işlemlere ara verilirken saat 10:30'da işlemlere yeniden başlanılacağı duyuruldu.

BORSA İSTANBUL'DAN AÇIKLAMA YAPILDI

Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamada saat 09:55 itibariyle Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi devreye girmiştir denildi. Borsa İstanbul'da vadeli işlem ve opsiyon piyasasında işlem gören pay ve pay endekslerine bağlı sözleşmelerde, borçlanma araçları piyasası pay repo pazarında, pay piyasasındaki tüm sıralarda işlemler geçici olarak durduruldu.

Emlak365.com
Yorumlar (0)