Son Dakika: Emeklilerin Bayram İkramiye Tarihleri Açıklandı! SGK, Emekli Sandığı, Bağkur Emeklisi Bayram İkramiyesi Ödeme Tarihleri

Milyonlarca emeklinin beklemiş olduğu bayram ikramiyesi müjdesi geldi! Emeklilerin zamlı bayram ikramiyesi ödemelerinin yatırılacağı tarih açıklandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin SGK emeklisi, Bağ Kur emeklisi ve Emekli Sandığı emeklileri için beklenen tarihi duyurdu. Emeklilerin bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak, belli mi?

Son Dakika: Emeklilerin Bayram İkramiye Tarihleri Açıklandı! SGK, Emekli Sandığı, Bağkur Emeklisi Bayram İkramiyesi Ödeme Tarihleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin büyük bir merakla beklenen emeklilerin bayram ikramiyesi ödeme tarihlerini kesin olarak duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bu sene enflasyon oranında zam yapılacağını duyurmasının ardından gözler bir kere daha emekliye bayram ikramiyesi ödemelerine çevrilmişti. 

İlk olarak 2018 senesinde ödenmeye başlanan emekliye bayram ikramiyesi rakamları için zam beklentisi oluşmuş, emekliler tarafından dillendirilen zam talebi sonunda yanıt bulmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan zam açıklaması ilk önce büyük sevinç yaratırken bin 500 Tl yapılması yönünde yoğun talep oluşmasına rağmen sadece 100 lira zam yapılması da tepki çekmişti. 

ZAMLI EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATIRILACAK, 1100 TL BAYRAM İKRAMİYESİ HANGİ TARİHTE HESAPTA OLACAK?

Tarih hakkında milyonlarca emekli tarafından büyük bir heyecanla beklenen bayram ikramiyesi tarihi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından açıklandı. Bakan Vedat Bilgin yapmış olduğu açıklamasında "SSK emeklilerimizin 6 Mayıs'ta, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerimizin ise 7 Mayıs'ta bayram ikramiyeleri hesaplarına yatırılacak" diyerek merakla beklenen tarihleri kesin olarak açıklamış oldu. 

SSK EMEKLİSİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Bakan Bilgin tarafından yapılan açıklamaya göre SSK emeklisi olan emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyesi 6 Mayıs 2021 Perşembe günü itibari ile yatırılmaya başlanacak. 

BAĞKUR EMEKLİSİ BAYRAM İKRAMİYESİNİ NE ZAMAN ALACAK?

Bağ-Kur emeklisi olan kişilerin bayram ikramiyesi ödemeleri 7 Mayıs 2021 Cuma günü itibari ile hesaplara yatırılmaya başlanacak. 

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİSİ BAYRAM İKRAMİYESİNİ NE ZAMAN ALACAK?

Emekli Sandığı emeklisi olan kişilerin bayram ikramiyesi ödemeleri SSK emeklilerinden bir gün sonra Bağkur emeklileri ile aynı gün yani 7 Mayıs 2021 Cuma günü hesaplara yatırılmaya başlanacak. 

Yorumlar (2)
arif akgün 6 gün önce
inşalah intibaklarda 2000sonrası emekli olan düşük maaşları asgari ücretl e eşitlenir tek dil egimiz düzenleme yapılır sayın cumhurbaşkanımdan beklenen müjde acıklanır teşekürlerederim
Maco 6 gün önce
Biz daha cok bekleriz intibak yasasını bu hukumet verecek olsaydı coktan verirdi secim zamanı gundeme getirirler biz koyunlar gene inanır oy verirler