Son Dakika: Esnafa Hibe Desteği Ödeme Tarihi 2021 Açıklandı! 3 - 5 Bin TL Hibe Paraları Ne Zaman Yatacak?

Pandemi nedeni ile ekonomide yaşanan dalgalanmalar tüm hızı ile devam ederken devlet tarafından 17 günlük tam kapanmada mağdur olan esnafa hibe para desteği ödemesi yapılacağı açıklanmıştı. 3 bin TL ve 5 bin TL hibe para desteği başvuruları alınırken başvuru sahipleri ödeme yapılacağı tarihi beklemeye başlamıştı. Esnafa hibe para desteği ödemesi için beklenen tarihi Ticaret Bakanı Mehmet Muş açıkladı. Esnafa hibe paraları ne zaman yatacak, hibe parası desteği hangi tarihte ödenecek?

Son Dakika: Esnafa Hibe Desteği Ödeme Tarihi 2021 Açıklandı! 3 - 5 Bin TL Hibe Paraları Ne Zaman Yatacak?

17 günlük tam kapanma nedeni ile çok sayıda esnaf mağdur olmuş, işyerlerini zorunlu olarak kapatan esnaf ciro kaybı yaşamıştı. Yaşanan kayıp nedeni ile esnaf devletten yeni hibe desteği talebinde bulunurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapılan kabine toplantısı sonrasında esnafa hibe desteği ödeyeceklerini duyurmuştu. 

Yapılan açıklama ile belirlenen esnaf gruplarına 3 bin TL ve 5 bin TL olmak üzere iki farklı grupta hibe para yardımında bulunulacağı ilan edilmiş ve başvurular kabul edilmişti. Yapılan başvurular sonrasında ödeme tarihi merak konusu olmuştu. Konu hakıknda beklenen açıklama Ticaret Bakanı Mehmet Müş tarafından yapıldı. 

TİCARET BAKANI MUŞ DUYURDU: ESNAFA HİBE ÖDEMESİ NE ZAMAN?

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Ticate Bakanı Mehmet Muş "Hibe desteğine başvuran esnafımıza yarından itibaren ödemelere başlıyoruz. 3 bin TL ve 5 bin TL hibe desteği ödemesi, başvuru sıralaması dikkate alınmak suretiyle, yarından itibaren esnafımızın Bakanlığımıza bildirdiği banka hesaplarına yatırılmaya başlanacaktır" ifadelerine yer vererek ödemelerin yarın başlanacağını ilan etti. 

Hatırlanacağı üzere 25 Mayıs 2021 tarihi itibari ile esnafa hibe para ödemesi başvurularını kabul etmeye başlamış 1 ay boyunca başvurular kabul edilmişti. Koronavirüsten olumsuz etkilenen esnafa verilen destek kapsamında tek seferde 3 bin lira ve 5 bin lira olmak üzere iki kategoride hibe desteği ödemesi yapılacağı ilan edilmişti. Esnaflar 2 gruba ayrılmış, salgından etkilenme oranlarına göre 3 bin lira ya da 5 bin lira olmak üzere karşılıksız, geri ödemesiz hibe para ödemesi başvuruları alınmıştı.

Yorumlar (0)