Son Dakika: Gram Altın Kapanışta Rekor Tazeledi, Tüm Zamanların En Yüksek Rakamı Geldi!

Bir süredir dolar karşısında düşüş gösteren altın fiyatları yönünü yeniden yukarı çevirdi. İstanbul Kapalıçarşı altın fiyatları kapanışta yeni bir rekor kırdı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi görüldü. Gram altın rekor kırdı, çeyrek altın fiyatları yükseldi. Peki, gram altın, çeyrek altın, yarım altın, ons altın kaç TL ne kadar oldu?

Son Dakika: Gram Altın Kapanışta Rekor Tazeledi, Tüm Zamanların En Yüksek Rakamı Geldi!

Altın fiyatları hızlı yükselişini bugünde sürdürdü. Uluslararası piyasada ons altının fiyatında yaşanan hızlı yükselişten destek alan gram altın fiyatı da yükseldi. 

GRAM ALTIN TÜM ZAMANLARIN EN YÜKSEK SEVİYESİNİ GÖRDÜ, YENİ REKOR KIRILDI! 

Yaşanan yükselişin ardından gram altın tüm zamanların rekorunu kırarak 496 lira seviyesini aştı. İstanbul Kapalıçarşı'da gram altın fiyatı alış 483,32 TL alış ve 496,50 TL satış fiyatı ile tüm zamanların rekorunu kırmış oldu. 

(Tablo Altınkaynak sitesinden alınmıştır)

Yaşanan yükselişten payını alan 22 ayar bileziğin gram fiyatı alış 442,20 lira ve satış 472 TL oldu. Çeyrek altın alış fiyatı 786,60 TL ve satış 827 TL olurken yarım altın ise 1.573,20 TL alış ve 1.654 TL satış fiyatı ile günü kapatmış oldu. 

ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELDİ?

Korona virüs vaka sayısının Avrupa ülkelerinde resmen büyük bir patlama yaşaması piyasalarda panik etkisi yaratırken ABD başkanlık seçimlerindeki belirsizlik ve yüksek tansiyon yatırımcıyı yeniden güvenilir liman altına yönlendirdi. 

Geride bıraktığımız haftaya 471 lira seviyesinden başlayan gram altın 496,50 TL seviyesi ile haftanın ilk işlem gününü tamamladı. Dolar kurunda ve ons altın fiyatında yaşanan yükselişten destek alan gram altın günü yeni rekorla tamamlamayı başardı. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)