Son Dakika Haberi: İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali Görevi Bırakıyor! Yerine Gelecek İsim

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali görevine ilişkin açıklamalarda bulundu. Mart 2021 tarihinde görevi bırakacağını duyuran Adnan Bali 'nin ardından bu göreve kimin geleceğine dair de ilk iddia geldi.

Son Dakika Haberi: İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali Görevi Bırakıyor! Yerine Gelecek İsim

İş Bankası Genel Müdürlüğü görevinde bulunan Adnan Bali'nin görevini bir başkasına devredeceği belirtildi. Sabah Gazete'sinde yer alan habere göre göre Adnan Bali görevini Mart 2021 tarihinde bırakacak. 

ADNAN BALİ GÖREVİNİ BIRAKIYOR

2011 yılından 2020 yılına kadar İş Bankası Geeel Müdürü olarak görev yapan Adnan Bali, görevini bırakmaya hazırlanıyor. İş Bankası bünyesinde 35 yıldır bulunan Adnan Bali'nin ardından ise bu makama gelecek isim hakkında tahminler bulunuyor. Mart ayı itibariyle Bali'den boşalacak Genel Müdürlük görevine Hakan Aran'ın oturması bekleniyor.

Yaklaşık 9 yıldır İş Bankası Genel Müdürlüğü yapan Adnan Bali'nin döneminde; 138.4 milyar lira olan aktif büyüklük, 2020'nin eylül sonunda 364.3 milyar liraya ulaştı. Adnan Bali'nin İş Bankası kariyeri ise 1990 yılında Yazılım Uzmanı olarak başladı. Bali 2005 yılında Yazılım Geliştirme Bölüm Müdürü 2008 yılında da Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Operasyonlardan, Dijital Bankacılıktan ve teknolojiden sorumlu olarak bankanın önemli dönüşüm programlarında görev alan Aran, bankanın iştiraklerinde de görev yapıyor.

İŞ BANKASI'NIN KAP AÇIKLAMASI 

Konuya ilişkin İş Bankası tarafından ilan edilen KAP açıklamasında “Genel Müdürümüz Sayın Adnan Bali, Bankamızın bu yıl Mart ayında yapılacak Genel Kurulu itibarıyla Genel Müdürlük görevinden ayrılma kararı aldığını, Genel Kurul tarihine kadar görevini sürdüreceğini ve Genel Kurul irade gösterirse Yönetim Kurulu’nda göreve devam etmeyi düşündüğünü beyan etmiştir. Sayın Adnan Bali, resmi kurum ve yetkili kurulların da uygun görmesi halinde Genel Müdür Yardımcımız Sayın Hakan Aran’ı kendisinden sonra Genel Müdürlük görevini üstlenebilecek kişi olarak düşündüğünü açıklamıştır.” ifadeleri yer aldı.

Emlak365.com