Son Dakika: Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Kripto Para Açıklaması Geldi

son-dakika-hazine-ve-maliye-bakanligindan-kripto-para-aciklamasi-geldi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaşamış olduğu çok hızlı düşüş ve yükselişler ile dikkat çeken, son  dönemde Tesla CEO’su Elon Musk tarafından atılan twetlerle dünya gündemine oturan Bitcoin hakkında Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından son dakika açıklaması geldi.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI’NDAN SON DAKİKA KRİPTO PARA AÇIKLAMASI: KAYGILARI BİZDE PAYLAŞIYORUZ! 

Son dönemin en çok konuşulan ve  dikkat çeken yatırım araçları arasında gösterilen Bitcoin hakkında Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “Kripto paralarla ilgili dünya genelinde oluşan kaygıları biz de paylaşıyoruz” ifadelerine yer verildi. Konuya ilişkin tüm gelişmelerin ve kripto paraların Türkiye’de ki durumunun Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından son derece yakından takip edildiği belirtilirken kripto paralarla ilgili  endişelerin ve kaygıların paylaşıldığı ifadelerine yer verildi.

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı başkanlığında kurulan heyet ile Merkez Bankası, BDDK, SPK ve ilgili tüm kurumların ortak işbirliği halinde çalışmalarını sürdürdükleri belirtilen açıklama metninde “Konuya ilişkin gelişmeler ve ülkemizdeki durum, Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir” ifadelerine yer verildi. Daha önce de Amerikan Hazine Bakanı Janet Yellen tarafından yapılan açıklama ile kripto paralar hakkında olumsuz görüşmelere yer verilmiş, bu para birimlerinin yasa dışı finansman için kullanıldığı iddia edilmişti. Bazı Merkez Bankaları tarafından ise kendi dijital para birimleri için adımlar atılmaya başlanırken Türk Lirası için ise Dijital TL adımı atılmasına karar verildiği belirtilmiş, kripto paralar için yeni düzenlemeler geleceği iddia edilmişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir