Son Dakika: İşçilere 2021 Yılı İçin Daha Yüksek Asgari Ücret Maaşı ve Zam Müjdesi Geldi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklanan 2021 asgari ücret maaşı ne yazık ki beklentilerin altında kalmıştı.

Son Dakika: İşçilere 2021 Yılı İçin Daha Yüksek Asgari Ücret Maaşı ve Zam Müjdesi Geldi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklanan 2021 asgari ücret maaşı ne yazık ki beklentilerin altında kalmıştı. Süreçte işçilere peş peşe daha yüksek zam müjdesi geldi. Belediyelerde çalışan işçilere ödenen asgari ücret zammı yükseldi, 4 bin 500 TL maaş müjdesi geldi!

Emlak365.com / Asgari ücret maaş zammı açıklaması Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılmıştı. 2021 YILINDA ASGARİ ÜCRET KAÇ TL OLDU?Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklama ile 2021 yılında asgari ücretli çalışanlara ödenecek olan maaş tutarı 2 bin 825 TL olarak belirlenirken asgari ücret zam oranı ise yüzde 21 olarak ilan edilmişti. Yapılan zam öncesi CHP tarafından meclise kanun teklifi verilmişti. CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç imzası ile meclise verilen kanun teklifi ile asgari ücretin 3 bin 100 TL seviyesine yükseltilmesi istenmişti.  Asgari Ücret Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi kapsamında verilen kanun teklifi ne yazık mecliste beklemeye başlarken belediyelerden birbiri ardına zam haberi geldi. 

2021 YILININ KAZANANI BELEDİYE İŞÇİLERİ OLDU! HANGİ BELEDİYE KAÇ TL ASGARİ ÜCRET VERECEK?Birbiri ardına gelen açıklamalar ile belediyelerde resmen asgari ücret için büyük bir yarış başlatılmış oldu. Belediye memurları ve işçileri için gelen açıklamalar ile 4 bin 500 liraya varan maaş zammı müjdesi verilmiş oldu. İlk olarak CHP'li belediyeler tarafından yapılan açıklamaların ardından MHP ve AK Partili belediyeler tarafından da birbiri ardına zam haberleri geldi. Normalde asgari ücret ile çalışan belediye işçileri 2021 yılında bu zam yarışı ile kazandı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yapılan açıklamalar ile belediyeler ve belediyelere bağlı olan kurum ve kuruluşların bünyesinde çalışan işçilerin maaşları 3 bin 100 TL olarak belirlenmişti. Bunun ardından Manyas Belediyesi işçilerine 4 bin 200 TL maaş vereceğini duyurdu. AK Partili Kayseri Belediyesi asgari ücreti 3 bin 500 TL olarak uygulayacaklarını duyururken, Tuzlukçu Belediyesi bugüne kadar açıklanan en yüksek asgari ücret tutarı olan 4 bin 500 lirayı duyurdu. AK Partili Bursa Osmangazi Belediyesi de bünyesinde görevli olan işçilere bugün yapmış olduğu açıklama ile 3 bin 835 TL maaş verecekleri müjdesini paylaştı. 

Yorumlar (0)