SON DAKİKA! Kasım Ayı Koronavirüs Sosyal Destek Ödemeleri Başladı: 1000 TL Pandemi Yardımı Kabul Edilmeyenler, Onay Bekleyenler, Henüz Başvuru Yapmayanlar Dikkat!

Son dönemde artan koronavirüs yeni vaka sayısı ve alınan tedbir kararları ile beraber 1000 TL pandemi yardımı sosyal destek parası ödemesi gündeme geldi.

SON DAKİKA! Kasım Ayı Koronavirüs Sosyal Destek Ödemeleri Başladı: 1000 TL Pandemi Yardımı Kabul Edilmeyenler, Onay Bekleyenler, Henüz Başvuru Yapmayanlar Dikkat!

Son dönemde artan koronavirüs yeni vaka sayısı ve alınan tedbir kararları ile beraber 1000 TL pandemi yardımı sosyal destek parası ödemesi gündeme geldi. Bugün itibari ile e devlet üzerinden 1000 TL pandemi yardımı başvuru ekranı herkese açılırken kimlik numarası son numarasına bakılmaksızın bugün herkes e devlet üzerinden bin liralık devlet yardımı almak için online başvuru formu doldurabilecek. Yine yardım başvurusu yapan kişiler için değerlendirmeleri tamamlanan kişilere Kasım ayı 1000 TL Pandemi Yardımı 3. faz destek ödemeleri yatırılacak. Peki, 4.faz ödemeleri ne zaman, 4. faz sosyal yardım ne zaman verilecek, 3. faz pandemi yardımı sonuçları sorgulama nereden, nasıl yapılacak, bin TL pandemi yardımı ne zaman ödenecek, pandemi sosyal destek sonucu öğrenme e devlet sorgulama ekranı linki nedir?

Kasım ayı itibari ile artan yeni koronavirüs vaka sayısı nedeni ile zorunlu sokağa çıkma ve kısıtlama kararları uygulamaya alınırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ekonomik istikrar kalkanı paketi kapsamında açıklanan 1000 TL pandemi yardımı ödemeleri için Kasım ayı ödemeleri hesaplara aktarılmaya başlandı. İhtiyaç sahibi olan ailelere, dar gelirli kişilere, pandemi nedeniyle gelir kaybı yaşayanlara verilen destek ödemesi ile devlet karşılıksız ve geri ödemesiz olarak 1000 TL sosyal destek ödemesi yapılacağını duyurmuştu. Bugüne kadar toplam 3 faz halinde dağıtılan pandemi yardımı kapsamında son ödemeler de yapılmaya başlandı. E DEVLET ÜZERİNDEN 1000 TL PANDEMİ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 3. FAZ BİN LİRA SOSYAL DESTEK BAŞVURU LİNKİ Yoğun başvuru yapılması nedeni ile Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile 3. faz için başvuruların e devlet üzerinden alınacağı duyurulmuştu. E-devlet 1000 TL pandemi yardımı başvuru formu ekranı için BURAYI TIKLAYINIZ... 

Yapılan açıklama ile hafta içerisinde kimlik numarasının son rakamına göre başvuru yapabilen ihtiyaç sahibi kişiler Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın e devlet üzerinden pandemi başvurusu yapma imkanına sahip bulunuyor. e Devlet üzerinden şu anda halen 3. faz sosyal destek ödemesi yardım parası başvuruları kabul ediliyor ve daha önce başvuru yapan kişilere uygun görülmeleri durumunda ödemeleri yapılıyor. E DEVLET 1000 TL PANDEMİ YARDIM BAŞVURU SONUCU SORGULAMA! BİN LİRA SOSYAL DESTEK PARASI YATIRILDI MI?Kasım ayı ödemeleri başlarken pandemi yardımı başvurusu yapan ve başvuru kabul edilen kişiler için ödeme hesaplara otomatik olarakta yatırıldığı için başvuru yapmayan kişilerin dahi durumlarının tespit edilmesi halinde hesaplarına para yatırılmış olma ihtimali bulunuyor. Bu nedenle böyle bir ödeme olup olmadığının sorgulanması için BURADA YER ALAN LİNKİ TIKLAYARAK adınıza e devlet şifreniz ile yatırılmış olan bir sosyal yardım parası olup olmadığını sorgulamanız gerekiyor.Yukarıda yer alan linki tıkladıktan sonra açılan sayfada E devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra adınıza bir ödeme bulunuyorsa buradan görüntüleyebiliyor, banka hesabı girerek hesabınıza aktarılmasını sağlayabiliyor ya da PTT şubeleri üzerinden kimliğiniz ile çekebiliyorsunuz. Ödemeler başvuru yapılırken hesap numarası girildiyse o numara üzerinden bankaya, hesap numarası girilmediyse ise PTT üzerinden alınıyor. Zamanında çekilmeyen paralar ise ne yazık ki bakanlığın internet sitesine iade edildiği için düzenli olarak başvuru sahiplerinin pandemi yardımı başvuru sonucu sorgulama ekranı üzerinden en azından haftalık sorgulama yapması öneriliyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)