SON DAKİKA.. Komisyonda Yer Alan Türk İş'ten İlk Asgari Ücret Açıklaması

Asgari Ücret Tespit Komisyonunda işçilerin taleplerini dile getirmek için yer alacak olan yetkili konfederasyon Türk İş Sendikası'ndan ilk asgari ücret açıklaması geldi.

SON DAKİKA.. Komisyonda Yer Alan Türk İş'ten İlk Asgari Ücret Açıklaması

Asgari Ücret Tespit Komisyonunda işçilerin taleplerini dile getirmek için yer alacak olan yetkili konfederasyon Türk İş Sendikası'ndan ilk asgari ücret açıklaması geldi. Hak İş Sendikası ile birlikte bir açıklamada bulunan Türk İş Sendikası 2021 asgari ücret görüşmelerinde Türk İş, Hak İş ve DİSK'in dirsek temasını sürdürmesi kararlaştırdığını duyurdu.

2021 yılı asgari ücret tespit görüşmeleri öncesinde Türk İş Sendikası ile Hak İş ve DİSK Sendikası bir görüşme gerçekleştirdiler. 7 milyondan fazla çalışanın haklarının korunması ve un yüksek mali hakların elde edilmesini amaçlayan Türk İş Sendikası zam pazarlıkları öncesinde çalışmalara başladı. Sendikanın ilk çalışması ise diğer işçi sendikaları olan Hak İş Sendikası ve DİSK ile biraraya geldi. TÜRK İŞ SENDİKASINDAN İLK ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASITürk İş Sendikasının ev sahipliğinde gerçekleştirilen görüşmeler kapsamında 2021 yılı asgari ücret zam oranı için görüş alışverişlerinde bulunuldu. Toplantıda Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Osman Yıldız ve DİSK Ankara Bölge Temsilcisi Tayfun Görgün yer aldı. Söz konusu toplantının ardından ise Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay açıklamalarda bulundu. Toplantıda üç konfederasyonun dirsek temasını sürdürmesi kararlaştırıldı.3 sendika 2021 asgari ücret tespit görüşmelerinde de görüşmeler gerçekleştirmişlerdi. GÖRÜŞMELER 4 ARALIK'TA BAŞLIYORMilyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret zam görüşmeleri 4 Aralık tarihinde başlayacak. Görüşmelerde Türk İş Sendikası işçi tarafını temsil edecek. İşverenler adına masada TİSK yer alacak. Çalışma Bakanlığı ise hükümet adına görüşmelerde yer alacak. 4 Aralık'ta başlayacak görüşmelerin en az 3 veya 4 toplantı şeklinde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)