Son Dakika: Kredi Kartı Kullanan Herkesi İlgilendiren Limit Düzenlemesi Açıklandı! Temassız Kart Limiti...

Özellikle de koronavirüs salgını döneminde hastalık kapma riskinden korunmak isteyen kişilerin kredi kartı kullanım miktarı rekor seviyeye ulaşmış, süreçte temassız ödeme kredi kartı limiti yükseltilmişti. Bankalar Arası Kart Merkezi tarafından yapılan son dakika açıklaması ile temassız kart günlük limiti için yeni düzenleme yapıldığı ilan edildi. Kredi kartı temassız özelliği olan kişiler için temassız kart limiti günlük limit ayarı yine yükseltildi!

Son Dakika: Kredi Kartı Kullanan Herkesi İlgilendiren Limit Düzenlemesi Açıklandı! Temassız Kart Limiti...

Pandemi döneminde hastalığın yayılımını engellemek, para ile olan teması azaltmak, kredi kartı kullanan kişilerin ödemelerinde kartların elden ele geçmesini engellemek adına temassız kredi kartı özelliği devreye alınmış, pek çok banka müşterilerinin kredi kartı temassız özelliği ile ödeme yapmasını tevşik etmişti. 

TEMASSIZ ÖDEME LİMİTİ İÇİN SON DAKİKA AÇIKLAMASI: TEMASSIZ KARTLARIN LİMİTİ NE KADAR, GÜNLÜK MÜ AYLIK MI?

Koronavirüs salgını ilk başladığı dönemde hatırlanacağı üzere Bankalararası Kart Merkezi tarafından resmi açıklama yayımlanmış ve kredi kartlarında şifresiz temassız işlem yapılmasını sağlayan temassız ödeme limiti yükseltilmişti. İlk başta 120 lira olan işlem limiti daha sonrasında 2020 yılının Mart ayında pandemi nedeni ile bir kere  daha düzenlenmiş ve 250 liraya yükseltilmişti.

Bankalararası Kart Merkezi'nden yapılan son dakika açıklaması ile kredi kartlarındaki şifresiz temassız işlem limiti için yeni bir düzenlemeye gidildiği ilan edildi. Habertürk tarafından yapılan habere göre yeni düzenleme ile 2020 yılının Mart ayından bu yana 250 lira olarak uygulanan limit 350 liraya yükseltildi. Yapılan düzenleme ile kredi kartı ile yapılan ödemelerin daha kolay ve hızlı yapılması amaçlanırken söz konusu yeni düzenleme ile belirlenen limit ayarı 7 Mayıs 2021 Cuma günü itibari ile yürürlüğe girecek. 

Konu hakkında yapılan açıklama ile belirlenen limit tek seferde yapılabilecek en yüksek temassız kredi kartı limiti olarak belirlenen sınır olarak ilan edilirken günlük ve aylık limit sınırlaması ile kullanılan kredi kartının kendisi tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle temassız kredi kartı özelliği olan kişilerin kendi bankaları ile irtibata geçerek limit sorgulaması yapmaları gerekmektedir. 

KREDİ KARTI TEMASSIZ ÖZELLİĞİ AÇMA! TEMASSIZ ÖDEME NASIL YAPILIR, KREDİ KARTI TEMASSIZ ÖZELLİĞİ NASIL AÇILIR?

Öncelikle tüm kredi kartlarında temassız kart özelliği bulunmamakta olup kredi kartı üzerinde temassız kart resmi bulunmakatdır. Yukarıdaki resimde kredi kartının sağ üst köşesinde bulunan simge kredi kartında temassız kart özelliği bulunduğunu göstermekte olup bu özellik aktivite edilerek kartınız size teslim edilir. 

Kredi kartı temassız ödeme limiti için ise bankanızı arayarak limit arttırma ya da düşürme talebinizi iletmeniz yeterli olacaktır.

Yorumlar (0)