Son Dakika Rekoru Bitcoin’den Geldi! Yeni Rekor 50,902 Dolar Oldu!

Lider kripto para birimi için manipülasyon yaratmak amacı ile yapılan BTC ölüyor söylemlerinin ardından bugün 50,902 dolarlık yeni rakam kripto para piyasasına yansıdı.

Son Dakika Rekoru Bitcoin’den Geldi! Yeni Rekor 50,902 Dolar Oldu!
Lider kripto para birimi için manipülasyon yaratmak amacı ile yapılan BTC ölüyor söylemlerinin ardından bugün 50,902 dolarlık yeni rakam kripto para piyasasına yansıdı. Dün 50 bin dolar seviyesine ulaşarak kendi rekorunu kıran BTC bugün yine kendi ile yarışarak 50,902 doları kayda geçirdi.

BTC Alımları Fiyatı Etkiledi!

Yazının kaleme alındığı an itibariyle 50,902 dolardan işlem gören BTC, bir sonraki hedefi için büyük heyecan yaratıyor. Dünyaca ünlü MicroStrategy 2020 senesinde BTC yatırımı yapmaya başladığını açıklamıştı. Hatta artık para birimi olarak BTC’yi kendilerine daha yakın gördüklerini de dile getirmişlerdi. Firma 16 Şubat tarihinde bir Bitcoin satın alması daha yaparak, fiyat değerlerinin yükselişinde etkili oldu.

Bununla birlikte analistler içinde yer aldığımız günlerde BTC için yaşanan her anlık düşü yatırımcılar için bir fırsat olarak tanımlıyorlar. Çünkü önümüzdeki dönemde BTC’nin fiyat artışına devam edeceğini düşünüyorlar.

Bu kapsamda anlık fiyat düşüşünde alıma gitmek önümüzdeki ilk ay içinde yüksek kara geçmeyi sağlıyor. Analistler bu yönde düşünürken BTC yanlısı olmayan piyasa yapıcılar ise’’ BTC ölecek’’ ifadesini yenilemeye devam ediyorlar. Bu kripto para piyasasında gündeme çok sık gelen ancak BTC’nin her sezon içinden çıktığı bir durum halin aldı.

Yeni Fiyat Hedefi

50 bin dolar seviyesini tek hamle ile aşan BTC, analistlerin sıradaki hedefini 60 bin dolar seviyesinde gördükleri bir kripto para birimi. Bu yüzden bu hafta içinde yaşanan anlık fiyat düşüşlerinden yatırımcıları alım emirlerini vermeye davet ettiler.

Uzman isimler BTC fiyatında anlık düzeltmeler yaşansa da MicroStrategy ve geçen hafta gerçekleşen Elon Musk BTC alımları ardından fiyatların yüksek devam edeceğini düşünüyorlar.

2021 yılının daha başındayken BTC için belirtilen 50,902 dolar fiyat seviyesi yatırımcılarını oldukça memnun etti. Birkaç önce BTC alımı yapanlar şuanda yeni rekor fiyat ile sanal cüzdanlarına değer kattılar.
Yorumlar (0)