Son Dakika Resmi Açıklama! Tam Kapanma 1.100 TL Sosyal Yardımlar Kimlere Verilecek, Başvuru Alınacak Mı, Ödemeler Ne Zaman Ve Nasıl Yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdelediği 1.100 TL sosyal yardım ödemelerine ilişkin resmi açıklama geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından bir açıklama yapılarak Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı'na ilişkin detaylar kamuoyuna bildirildi. 

Son Dakika Resmi Açıklama! Tam Kapanma 1.100 TL Sosyal Yardımlar Kimlere Verilecek, Başvuru Alınacak Mı, Ödemeler Ne Zaman Ve Nasıl Yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1.00 TL olarak yapılan sosyal yardımların 1.100 TL'ye çıkarılarak yeniden başlayacağını duyurmuştuç Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çok büyük ses getiren bu açıklamasının ardından sürecin nasıl işleyeceğine dair büyük bir merak yaşanmaya başlandı. Aile Ve Spsyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bir açıklama yaparal Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ila ettiği sosyal yardımlara ilişkin detayları kamuoyu ile paylaştı. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın açıklamasında tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi hanelere destek verilmesi için “Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı” ismiyle yeni bir yardım programının devreye sokulduğunu duyurdu. 

1.100 TL TAM KAPANMA SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU YAPILACAK MI?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ihtiyaç sahibi hanelereverilecek olan 1.100 TL Tam Kapanma Sosyal Yardımı hakkında detaylı bilgilendirme yaptı. İhtiyaç sahibi vatandaşlar bu sosyal yardım programına başvuru yapıp yapmayacaklarını merak ediyorlardı. Bakan Derya Yanık yazılı açıklamasında ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilecek olan 1.100 TL tam kapanma sosyal yardım için başvuru yapılmasına gerek olmadığını bildirdi. 

2 MİLYON VATANDAŞA ÖDEME YAPILACAK?

Tam kapanma sosyal yardım programı hakkında kapsamlı bir açıklamada bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Bir önceki sosyal yardım programımız için herkesin bildiği gibi e-devlet üzerinden başvuru kabul ediyorduk. Şimdi bu başvuru işlemine gerek olmadan hızlı bir şekilde ihtiyaç sahibi hanelerimize  1.100 TL sosyal yardım ödemesi yapacağız.” dedi.

1.100 TL SOSYAL YARDIM KİMLERE VERİLECEK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bir açıklama yaparak, “Geçtiğimiz yıl pandemi sürecinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız ve e-devlet üzerinden aldığımız başvurularla yaklaşık olarak 2 milyonun üzerinde vatandaşımıza 1.000 TL pandemi sosyal destek ödemesi yapmıştık. Şimdi aynı vatandaşlarımıza hane başı olmak üzereTam kapanma Sosyal Yardım Programı ile 1.100 TL miktarında destek ödemesi yapacağız.” şeklinde konuştu.

TAM KAPANMA 1.100 TL SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Tam Kapanma Sosyal Destek Yardımı ile alakalı ödemelere dair de bilgi vererek, “Daha önceden e-devletten başvuru yaparak destek ödemesi alan vatandaşlarımıza bu sosyal yardım ödemeleri direkt olarak banka hesaplarına yatırılması suretiyle gerçekleştirilecek. Başvurularında banka hesap bilgilerini bildirmeyen vatandaşlarımız ise PTT Kart aracılığı ile 1.100 TL sosyal yardım ödemelerini alacaklar. Ayrıca hem banka hesabı hem de PTT Kart bilgisi olmayan vatandaşlara 1.100 TL sosyal yardım ödemeleri ilgili birimlerin görevlileri tarafından konutlarında teslim edilecek. Bakan Yanık'ın açıklamasına göre yaşlı ve engelli aylıkları da Tam Kapanma Sosyal Yardım programı ödemeleri ile beraber yapılacak.

Yorumlar (0)