Son Dakika! Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) Ödemeleri Bugün Başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk resmi Twitter hesabından önemli açıklamalarda bulundu.

Son Dakika! Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) Ödemeleri Bugün Başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk resmi Twitter hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Binlerce çocuğun yararlandığı Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) ödemelerinin bugün itibarıyla başladığını bildiren Bakan Selçuk, ihtiyaç sahibi vatandaşlara müjdeli haberi verdi. Detaylar haberimizde...

Bugünden itibaren SED hizmetinden yararlanan ihtiyaç sahibi vatandaşların hesaplarına ödemeleri yatırılacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarına göre söz konusu yardımla birlikte 130 bin çocuk için toplam 136 milyon TL ödeme yapılacak.SED ÖDEMELERİ 15 ARALIK 2020 TARİHİNE KADAR DEVAME EDECEK! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabından dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk yaptığı açıklamasında “"Aralık ayı içerisinde SED hizmetinden yararlanan yaklaşık 130 bin çocuğumuz için 136 milyon TL ödeme yapacağız. SED ile çocuklarımızı aile yanında destekleyerek aile bütünlüğünü koruyor ve çocuklarımızın üstün yararını gözetiyoruz.” ifadelerini kullandı.Her fırsatta ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olduklarını belirten Bakan Selçuk, söz konusu Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) ödemelerinin 8 Aralık (bugün) tarihinden başlayarak 15 Aralık 2020 tarihine kadar devam edeceğini dile getirdi. İhtiyaç sahibi vatandaşların banka hesaplarına yatırılacak bu ödemelerin hakkında Bakan Selçuk, tüm çocuklar ve aileleri için hayırlı olmasını diledi.

SED YARDIMI NEDİR, NASIL BAŞVURULUR?Çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede yaşayan ailelere verilen bir yardımdır. Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) ile yapılan ödemeler, Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından gerçekleştirilir. Bu sayede ailelere hem ekonomik hem de psiko-sosyal destek sağlanır. Başvuruda bulunmak isteyenlerin İl Müdürlüğü veya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerine şahsen, dilekçeyle ve e-Devlet üzerinden müracaat etmeleri gerekir.Başvuru sırasında gerekli belgeler şunlardır:
  • SED başvuru dilekçesi,

  • T.C. kimlik numarası beyanı,

  • Gerekirse sağlık raporu ve öğrenci belgesi,

  • İŞKUR ve meslek kurslarına başvurduğuna dair belge

  • Meslek başka bilgi ve belgeleri elde edebilmek amacıyla başka araştırma belgeleri de istenebilir.Emlak365.com


Yorumlar (0)