Son Dakika! Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi Hamza Yerlikaya Yerine Mustafa Saydam Seçildi

Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildikten sonra uzun süre gündemde tartışmaya neden olan Hamza Yerlikaya yönetim kurulundan çıkarıldı, yerine Mustafa Saydam seçildi. Yeni Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Saydam kimdir, nerelidir, görevi ne?

Son Dakika! Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi Hamza Yerlikaya Yerine Mustafa Saydam Seçildi
Devlet bankalarının genel kurul toplantıları yapılırken toplantılar kapsamında yönetim kurulu üyeleri de değişiyor. Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın'ın görevden ayrılacağını açıklamasının yanı sıra yeni yapılan yönetim kurulu üyesi seçimleri de gündemi meşgul ediyor.

HAMZA YERLİKAYA VAKIFBANK YÖNETİM KURULU ÜYESİ GÖREVİNDEN ALINDI! 

Bloomberg HT tarafından yapılan habere göre Vakıfbank'ta Hamza Yerlikaya yerine Mustafa Saydam Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Abdulkadir Aksu ise bağımsız üye seçilerek yeni göreve getirildi.

Hamza Yerlikaya'nın daha önce Vakıfbank yönetim kurulu üyesi olarak seçilmesi büyük tartışmaları da beraberinde getirmiş, finans sektörü konusunda deneyim ve bilgi sahibi olmaması büyük eleştirilere neden olmuştu. Yine Hamza Yerlikaya hakkında ortaya atılan sahte diploma iddiası da kamuoyunda büyük yankı uyandırmış, tartışmalar uzun süre devam etmişti.

VAKIFBANK YENİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ SEÇİLEN MUSTAFA SAYDAM KİMDİR, NERELİDİR?

1966 Ağrı doğumludur.

1990 Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur.

Kariyerine T.Vakıflar Bankası T.A.O.‘da Müfettiş Yardımcısı unvanı ile 1993 yılında başlamıştır.

1996 ve 1999 yılları arasında Vakıflar Bankası bünyesinde Müfettiş olarak görev yaptıktan sonra çeşitli şube/birimlerde Müdür Yardımcısı ve Müdür olarak kariyerine devam etmiştir.

2005 ve 2010 yılları arasında Vakıflar Bankası T.A.O. İnsan Kaynakları Başkanlığı görevini üstlendi.

2010 ve 2013 yılları arasında ise Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Başkan unvanı ile hizmet verdikten sonra T.Vakıflar Bankası T.A.O. Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Bugün yapılan yeni görevlendirme ile Vakıbank Yönetim Kurulu Üyesi seçilen Mustafa Saydam çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.
Yorumlar (0)