Son Dakika: Ziraat Bankası Genel Müdürü Belli Oldu! Alpaslan Çakar Kimdir, Nerelidir?

Kamu bankalarının yönetim yönetim kurulu üyeleri ve Genel Müdürleri belli oldu. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Genel Müdürleri belli oldu. Peki, Ziraat Bankası'nın yeni genel müdürü kim oldu, Alpaslan Çakar nereli, görevleri neler?

Son Dakika: Ziraat Bankası Genel Müdürü Belli Oldu! Alpaslan Çakar Kimdir, Nerelidir?
2011 yılından bu yana Ziraat Bankası Genel Müdürü olarak görev alan Hüseyin Aydın dün yapmış olduğu açıklama ile görevini devredeceğini duyurmuştu. Bugün kamu bankalarının yönetim kurulu toplantıları yapılırken hem yönetim kurulu üyeleri hem de genel müdürleri belirlenmiş oldu.

ZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK GENEL MÜDÜRÜ KİM OLDU?

Yapılan yönetim kurulu toplantıları kapsamında Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ve Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih için göreve devam kararı çıktı.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın'ın yerine ise Alpaslan Çakar getirildi.

YENİ ZİRAAT BANKASI GENEL MÜDÜRÜ KİM OLDU, ALPASLAN ÇAKAR KİMDİR, NERELİDİR?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur.

1996 senesinde müfettiş yardımcısı olarak kariyerine başladı ve Müfettişlik ve Şube Müdürlüğü görevine yükseldi.

2005 senesinde Bölge Baş Müdürü oldu.

2007 senesinde Daire Başkanlığı görevine atandı.

Kariyerine Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı, Operasyonel İşlemler Genel Müdür Yardımcılığı, Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı ve Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonlarında devam etti.

2016 ve 2017 yılları arasında Dağıtım Kanalları Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı görevini üstlenen Çakar ardından Temmuz 2017 Haziran 2018 tarihleri arasında Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı olarak hizmet verdi.

2018 yılının Haziran ayında ise Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Bugün yapılan Ziraat Bankası Genel Kurulu toplantısı kapsamında görevi bırakacağını açıklayan Hüseyin Aydın'ın yerine Ziraat Bankası Genel Müdür'ü olarak atanarak görevine başladı.
Yorumlar (0)