Son Dakika: Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları Yükseldi!

Merkez Bankası tarafından açıklanan Şubat ayı faiz kararı sonrası 3 devlet bankası tarafından faiz oranları güncellendi.

Son Dakika: Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları Yükseldi!
Merkez Bankası tarafından açıklanan Şubat ayı faiz kararı sonrası 3 devlet bankası tarafından faiz oranları güncellendi. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yükseldi, bankada parası olanlara iyi haber geldi.

ZİRAAT BANKASI VADELİ HESAP FAİZ ORANLARI GÜNCELLENDİ! 

Türkiye'nin en büyük bankası olmasının yanı sıra devlet bankası olması nedeni ile de bankaya para yatırmak isteyen kişilerin en çok güvendikleri bankalar arasında ilk sırada yer alan Ziraat Bankası 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranını yükseltti. Yüzde 15 olarak uygulanan faiz oranı % 15.50 olarak revize edildi. Yapılan güncellemeye rağmen kamu bankaları arasında en düşük faiz veren banka Ziraat Bankası oldu.

Yapılan güncelleme ve yukarı yönlü faiz artırımı kararı sonrasında Ziraat Baknası'nda 32 günlük vadeli mevduat hesabı açan kişilerin 100 günlük faiz getirisi 1.290,96 TL olarak gerçekleşecek. 100 bin liranın 32 günlük dönüşü ise 101 bin 290 lira olarak gerçekleşecek.HALKBANK VADELİ HESAP FAİZ ORANLARI YÜKSELDİ! 

Halk Bankası 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları yüzde 16 seviyesinden yüzde 16,25 seviyesine yükseltildi. Yapılan güncellemenin ardından 32 günlük vadeli hesap açan kişilere ödenecek olan 10 bin liranın aylık faiz getirisi 135,34 liraya yükselirken 100 bin liranın aylık faiz getirisi ise 1.374,26 liraya yükseldi.

 VAKIFBANK ARI HESABI FAİZ ORANI YÜZDE 17 OLDU, EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKA OLDU! 

Yapılan güncellemenin ardından kamu bankaları arasında en yüksek faiz veren banka Vakıfbank oldu. Vakıfbank arı hesabı faiz oranı yüzde 17 olarak güncellendi. Hoş geldin faizi veren bankalar arasında yer alan Arı Hesabı ile birikimleriniz gecelik faiz oranıyla değerlenirken ihtiyacınız olduğu anda vade kaybı yaşamadan para yatırma, para çekme işlemlerinizi yapmanıza da olanak sağlanıyor.

Arı hesabı açan kişilere Vakıfbank ön koşulsuz olarak yüzde 17 faiz oranından yararlanma imkanı sunuyor. ARI Hesabı, gecelik faiz kazandıran, vadeli mevduat özelliklerine sahip olarak açılırken Türk Lirası yanı sıra dolar ve Euro para birimi ile de açılabiliyor. 

100 BİN LİRA AYLIK NE KADAR FAİZ GETİRİR?

Kamu bankaları tarafından en yüksek faiz oranı yüzde 17 olarak uygulanırken özel bankalar arasında ise en yüksek faiz yüzde 18.75 olarak uygulanıyor. En yüksek faiz veren banka ise Alternatif Bank VOV hesap oldu. 

100 bin lirasını vadeli hesaba yatıran kişilerin aylık faiz getirisi kazancı ise en yüksek faiz veren banka üzerinden hesaplandığı takdirde 1.557,38 TL olarak gerçekleşecek.
Yorumlar (0)