Son Dakika:Trump Yaptırımları Kaldırdı, Dolar Kuru Sert Düştü! 1 Dolar Kaç TL Oldu?

Amerikan Başkanı Donald Trump yaptırımları kaldırdığını açıkladı.

Son Dakika:Trump Yaptırımları Kaldırdı, Dolar Kuru Sert Düştü! 1 Dolar Kaç TL Oldu?

Amerikan Başkanı Donald Trump yaptırımları kaldırdığını açıkladı. Söz konusu açıklama sonrası dolar kuru sert düştü, Merkez Bankası faiz indirimi için beklenti yükseldi, koridor açıldı!

Barış Pınarı Harekatı nedeni ile Türk ekonomisini yok etmekle tehdite eden ABD Başkanı Donald Trump bugün bambaşka açıklamalarda bulundu. Amerikan Başkanı Trump "Yaptırımların Kaldırılmasını Emrettim!" ABD Başkanı Trump yaptırımları tamamen kaldırdıklarını belirterek "Yıllardır böylesine bir şey isteniyordu ve güçlü ve kalıcı olacaktır. Türkiye Suriye bölgedeki kürtler yüzyıllardır savaşmakta. Hepsi için iyi bir iş yaptık ve artık oradan çıkıyoruz. -Türkiye'ye tüm yaptırımların kaldırılmasını emrettim. Ne yaralanılan ne de öldürülen Amerikalı oldu. Genel Mazlum'la az önce konuştum. SDG'nin komutanının ABD'nin yaptıklarından müteşekkir olduğunu söyledi. DEAŞ'ın kilit olduğu hakkın güvence verdi ve cezaevlerinin kontrol altında olduğunu söyledi. Kaçan DEAŞ'lıların yakalandığını söyledi. Birçok kürtün hayatını kurtardık ve bunun farkındalar" açıklamasında bulundu. Yaptırımlar Kalktı, Dolar Kuru Düşüşe Geçti! Söz konusu karar sonrası dolar kuru hızla düşüşe geçti .An itibari ile 1 dolar 5,7334 TL seviyesine gerilerken dolar kurunda düşüş eğilimi sürüyor. 

(Bloomberg sitesinden alınmıştır)Merkez Bankası Faiz İndirimi İçin Avantaj Sağladı! Enflasyonun tek haneye düşmesi ile beraber Merkez Bankası faiz indirimi için gözler dolar kuruna çevrilmişti. Dolar kurunda yaptırım tehditleri ile yaşanan artış Merkes Bankası'na baskı oluşturmaya başlamıştı. Söz konusu açıklama sonrası düşen dolar kuru Merkez Bankası'na yarın için büyük bir avantaj sağlamış oldu. Emlak365.com 


Yorumlar (0)