Son İki Ayın Zirvesine Çıkan Ons Altın İçin Uzman Yorumları! Tarih Açıklayarak Altın Tahmini Yaptılar!

Altın piyasalarında meydana gelen yükseliş hareketinin ardından bu piyasaya dair büyük bir merak yaşanmaya başlandı. Altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi? Ons altın ne kadar olacak? Tarih verilerek yapılan altın fiyatı tahminleri nelerdir? İşte merak edilen soruların tüm cevapları...

Son İki Ayın Zirvesine Çıkan Ons Altın İçin Uzman Yorumları! Tarih Açıklayarak Altın Tahmini Yaptılar!

Altın piyasalarında önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Altın fiyatlarında yükselme hareketinin başlaması üzerine yatırımcılar bunun nedenlerini araştırmaya başladılar. Uzmanlşar küresel piyasalara dikkat çekerken koronavirüs salgınının etkisini arttırmasının piyasalardaki risk iştahını azalttığına işaret ettiler. Bu gelişmeye bağlı olarak tahvil faizlerinde hafif bir gevşeme yaşanmaya başlandı. 

ONS ALTINDA HEDEF 1.800 DOLAR

Ons altın bu hafta önemli direnç seviyelerini aşmayı başardı. Şu anda ons altın hedefini 1.800 dolar üzeri olarak belirledi. Altın piyasasında boğaların aylar sonra ilk defa avantaj elde ettikleri bildiriliyor. Ancak uzmanlara göre bir ralli için boğaların altın piyasasında daha çok emek göstermeleri gerekecek. Bir anda çok agresif bir yükseliş beklenmiyor. 

SON İKİ AYIN ZİRVESİ

Altın fiyatlarının değişiminde etkili olan verileri paylaşan analistler ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yüzde 1,6'nın aşağısına gerilediğini ve dolar endeksinin de son günlerde zayıfladığını ifade ediyorlar. Ons altın bu gelişmelerin katkısıyla 1.785 dolar seviyesini aşmayı başardı. Hatta 1.798 dolar seviyesine kadar çıkıp son iki ayın zirvesinden geri döndü.

ANALİSTLERDEN ALTIN YORUMLARI

Altın piyasalarında bundan sonra yaşanabilecek gelişmeleri IG Market analistleri açıkladılar. Analistler ons altının fiyatlamasının ABD 10 yıllık tahvil faizleri ile yakından alakalı olacağını, faizlerin yüzde 1,50'nin aşağısına gerilemesi durumunda ons altının 1.800 dolar direncini aşacağını söylüyorlar. Sonrasında ise ons altının hedefinin 1.815 dolar olacağını belirtiler. Bu seviyenin sonrasında ise analistler 1.828 dolara dikkat çektiler.

COMMERZBANK'TAN KISA VADELİ ALTIN TAHMİNİ

Commerzbank tarafından yapılan ons altın değerlendirmesinde de IG Market analistlerinin değerlendirmeleri ile örtüşen veriler paylaşıldı. Commerzbank tarafından yayınlanan son rapora göre ons altının kısa vadeli hedefinin 1.835 dolar olduğu belirtildi. Ayrıca banka tarafından en önemli direnç seviyesinin 200 günlük ortalama olan 1.857 dolar olduğu bildirildi. 

UZMAN ANALİST TARİH VERDİ

Küresel altın piyasasının uzman analisti Florian Grummes de bir değerlendirmede bulunarak, “Commerzbank'ın gündeme getirdiği 200 günlük ons altın ortalaması seviyesiolan 1.857 doların ne zaman aşılacağını kestirmek çok da güç bir mesele değil. En iyi senaryoya göre yaz başında bu seviyeler yakalanabilir. En çok kötü senaryoda ise bu seviyeler için 3 çeyrek beklenebilir.” dedi.

Yorumlar (0)