Son Şans! Mart Ayı 1000 TL Pandemi Sosyal Destek Başvuru Ekranı E Devlet Üzerinden Bugün Herkese Açıldı

Pandemi sosyal destek on başvuru formu bugün herkesin başvurusuna açıldı.

Son Şans! Mart Ayı 1000 TL Pandemi Sosyal Destek Başvuru Ekranı E Devlet Üzerinden Bugün Herkese Açıldı
Pandemi sosyal destek on başvuru formu bugün herkesin başvurusuna açıldı. Koronavirüs salgını nedeni ile mağdur duruma düşen vatandaşlara devletin karşılıksız ve geri ödemesiz olarak vermiş olduğu bin lira para yardımı rekor oranda başvuru almış ve büyük ilgi görmüştü.

MART AYI E-DEVLET 1000 TL YARDIM BAŞVURUSU EKRANI BUGÜN HERKESE AÇILDI! 

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış olduğu açıklamasında ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak olan 1000 TL pandemi yardımı başvurusu için e devlet üzerinden 3. faz olarak başvuruların alınacağını duyurmuştu. Pandemi sosyal destek ön başvuru yapacak olan kişiler kimlik numaralarının son hanelerine göre başvuru yaparken Cumartesi ve Pazar günü ise kimlik numarasının son hanesine bakılmaksızın başvuru ekranı herkese açılıyor.E DEVLET ÜZERİNDEN 1000 TL PANDEMİ YARDIMI SOSYAL DESTEK ÖDEMESİ BAŞVURUSU NEREDEN NASIL YAPILIR?

Sosyal yardım destek ödemeleri için başvurular e devlet üzerinden kabul edilecek. Türkiye Gov TR adresi üzerinden e devlet sistemine kimlik numarası ve internet şifresi ile giriş yapan kişiler ardından ana ekranda arama bölümüne pandemi yardımı yazarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu ekranına ulaşacaklar.Bu linke tıklayan kişiler gelen yeni ekranda daha önce başvuruda bulundularsa başvuru durumlarını görecekler. Yeni başvuru yapmak isteyenler ise yeni başvuru yazılı olan butona tıklayarak gelen yeni ekranda kendilerinden istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurarak başvuru işlemlerini tamamlayacaklar.

1000 TL YARDIM ALANLAR TEKRAR ALACAK MI?

Hayır, ne yazık ki başvuru ekranında yer alan başvuru şartları arasında halen "Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL'lik nakdi destekten faydalanmış olanlar" şartı arandığı için daha önce yardım alan kişiler 3. faz yardım başvurusu yapamayacaklar.PANDEMİ YARDIMI KİMLER ALABİLİR, 1000 TL SOSYAL DESTEK YARDIMI PARASI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında daha önce verilen bin liralık nakdi destekten faydalanmamış olanlar,

5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamında kamu işçisi statüsünde bulunmamak,

5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamında memur statüsünde yer almamak,

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'ndan gelir veya aylık almamak yani emekli olmamak,

İŞKUR tarafından verilen İşsizlik Ödeneğinden faydalanmamak yani işsizlik maaşı almamak,

İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalanmamak yani ücretsiz izin desteği almamak olarak sıralandı.
Yorumlar (0)