Sonbaharda Fiyatlar Düşecek Mi? Galericiler İkinci El Otomobil Piyasasını Yorumladılar

Pandemi sürecinden sonra Avrupa piyasasında yüzde 30 değer kaybeden ikinci el araç piyasası Türkiye'de yüzde 100'ü aşan oranlarda değer kazandı.

Sonbaharda Fiyatlar Düşecek Mi? Galericiler İkinci El Otomobil Piyasasını Yorumladılar

Pandemi sürecinden sonra Avrupa piyasasında yüzde 30 değer kaybeden ikinci el araç piyasası Türkiye'de yüzde 100'ü aşan oranlarda değer kazandı. Fiyatlarında bundan sonraki dönemlerde nasıl şekilleneceğine ilişkin değerlendirme ise galericilerden geldi. Galericiler fiyatların bundan sonraki dönemde daha yükselebileceğine işaret ettiler.

Türkiye'de oluşan ikinci el araba talebi halen devam ediyor. Kredi kampanyalarının sona ermesinin ardından fiyatlarda bir gevşeme olabileceği ifade edilirken bu beklentiler henüz karşılanmadı. Yaz aylarının sonunda sonbahar döneminde fiyatların nasıl olacağına ilişkin için analiz ise galericilerden geldi. FİYATLARDA YÜZDE 100 ARTTI ARTMAYA DA DEVAM EDECEKİkinci el otomobil piyasasında oluşan son tablo galerici Mustafa Üzer tarafından ele alındı. Üzer araba alım satım aşamalarına ilişkin açıklamasında vatandaşlara uyarılarda bulundu. Arabalarını güvenilir yerlerden almalarını tavsiye eden Üzer daha sonra çeşitli sorunların yaşanabildiğini ifade etti. Son dönemlerde bilen bilmeyen herkesin araba alım satım işi yaptığını ifade eden Üzer bu durumun önüne geçilmesi gerektiğini ifade etti. Fiyatlar Arttı, Artmaya Devam EdecekPiyasalarda ki durumu da ele alan Mustafa Üzere sonbahar döneminde araba fiyatlarında düşme beklemediğini söyledi. "Fiyatlar yüzde 100 arttı. Yani 30'luk araba 60 oldu. 60'da durur mu dedik durmadı, 70, 80, 90'a doğru gidiyor. Ne olacağını hiçbirimiz bilmiyoruz. Ama şu anda düşmeyeceği kesin. Üstüne de daha ekleyecek. Bu önümüzdeki pandemi sürecini belki de daha da ağır atlatacağız. Bu süreç böyle devam ederse arabaların düşme şansı yok. Üstüne bu kadar daha ekler."Galerici Üzer konuşmasında ayrıca yurtdışından araba gelmediğini ifade ederek araç gelmeye başlaya Türkiye'de 6 ayda ulaşır dedi. İkinci elde çok fazla bir talep oluştuğunu ifade eden Üzer esnafında araba bulamadığını söyledi. Emlak365.com


Yorumlar (0)