SSK, Bağkur, Memur Emeklisi Olası Zamlı Maaş Tablosu! Dört Gözle Bekleniyordu

Memur maaşlarına ve emekli maaşlarına enflasyon oranlarına göre zam yapılacak. Maaşlara yapılacak zamların ne kadar olacağına ilişkin ise ilk oranlar geldi.

SSK, Bağkur, Memur Emeklisi Olası Zamlı Maaş Tablosu! Dört Gözle Bekleniyordu
Kamu kurumlarında çalışan personeller ile emeklilerin maaşlarına yapılacak zam oranlarına ilişkin ilk tahminler gelmeye başladı. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan Mart ayı enflasyon rakamlarının ardından uzmanlar muhtemel zam oranlarını değerlendirdiler.

İŞTE MEMUR VE EMEKLİLERİN MAAŞ ZAMLARINA DAİR İLK RAKAMLAR

TÜİK açıkladığı yeni enflasyon oranları ile memur ve emeklilerin maaşlarına yapılacak zam oranlarına dair ışık tuttu. 2021 yılının ilk yarısında oluşacak enflasyon oranlarına göre zam alacak olan memur ve emekliler için hesaplamalar farklı farklı uygulanacak.

2021 yılı maaş zam hesaplaması memur ve memur emeklilerine, toplu sözleşme ile elde edilen hak ve enflasyon farkı olarak uygulanacak. Bunun yanında SSK ve Bağkur emeklileri doğrudan enflasyon oranlarına göre zam alacaklar. Peki bu süreçte kim ne kadar zam alacak, maaşlar kaç TL yükselecek? İşte yanıtı

Memur Maaş Zammı

Memurların maaşlarına 2021 yılının ilk yarısında yüzde 3 toplu sözleşme zammı yapılacak. Yüzde 3'lük bu zammın üzerine enflasyon farkına göre ek bir zam yapılacak. 6 aylık enflasyon verilerine göre yapılacak zam için ilk 3 ay sonunda oluşan fark yüzde 0.71 seviyesinde.

SSK Bağkur Emeklileri Maaş Zammı

SSK ve Bağkur emeklileri için maaş zam oranları doğrudan enflasyon oranlarına göre yapılacak. Bu kapsamda ilk 3 ay sonunda TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verilerine göre zam oranı yüzde 3.71 seviyesine ulaştı bile. Nisan, Mayıs ve Haziran ayı enflasyon oranları bu rakamın üzerine eklenecek ve 6 aylık zam oranı belli olacak.

Memur Emeklileri Zam Oranı

Memur emeklileri de memur maaşlarında olduğu gibi yüzde 3 toplu sözleşme zammı ve enflasyon farkı zammı alacaklar. Yüzde 3'lük zam kesin bunun yanında 3 aylık enflasyon farkı da 0.71 seviyesinde.

MEMURLAR İÇİN OLASI MAAŞ ZAM TABLOSUSSK BAĞKUR EMEKLİLERİ İÇİN OLASI ZAM TABLOSUÖnemli Not: Memur maaşlarına ve SSK Bağkur emeklisi maaşlarına göre yukarıda emlak365.com olarak paylaştığımız tablo görselleri Posta Gazetesinden alınmıştır.

KESİN ZAM ORANI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Zamlı memur maaşları, memur emeklisi maaşları ve SSK Bağkur emeklisi maaşları 3 Temmuz tarihinde açıklanacak Haziran 2021 enflasyon verileri ile kesinlik kazanacak. Temmuz ayından itibaren maaşlar zamlı olarak ödenecek.
Yorumlar (0)