Starbucks Bitcoin İle Baktt Uygulamasından Kahve Ödemesi Almaya Başlıyor

Kripto para birimlerinin öncüsü olan Bitcoin (BTC) hayatın her alanına yayılmaya başladı. Dünyaca tanınmış firma Starbucks müşterileri artık Bitcoin ile kahve ödemesi yapabilecekler. Bitcoin ile ödeme nasıl yapılır?

Starbucks Bitcoin İle Baktt Uygulamasından Kahve Ödemesi Almaya Başlıyor
Kripto paralar sanal ortamdan gerçek hayata yayılmaya devam ediyor. Dev kuruluşlar kripto para ile ödeme almaya hazırlanırken beklenen atak Starbucks'tan geldi. Starbucks müşterilerinin Bakkt dijital cüzdan uygulamasını kullanarak Bitcoin (BTC) ile kahve ödemesi yapabilecekleri açıklandı.

BİTCOİN İLE STARBUCKS ÖDEMESİ

Kripto paraların gerçek olmadığı savunulsa da bu para birimleri hayatın her alanında bir ödeme seçeneği olmaya devam ediyor. Tesla'nın Bitcoin ile ödeme alacağını açıklamasının ardından en önemli girişim Starbucks'tan geldi. Starbucks müşterileri Bitcoin'i ABD dolarına çeviren bir uygulama kullanarak ödemelerini Bitcoin olarak yapabilecekler. Bakkt uygulamasının pilot çalışmalarını yapan Starbucks başarılı sonuçlar elde edince bunun yaygınlaştırılmasına karar verildi. Baktt platformu üzerinden Starbucks uygulaması aracılığı ile Starbucks kartlarına Bitcoin için yükleme yapılmasına imkan tanınacak.

BAKTT UYGULAMASI NEDİR?

BAKTT uygulaması bir ödeme platformudur. Tüketiciler bu platform üzerinden Bitcoinlerini dönüştürebiliyorlar. Bu şekilde puan kazanılması sağlandığı gibi hediye kartları ile miller de ABD dolarına dönüşebiliyor. Bu dönüşüm işlemi daha sonra Starbucks'ın uygulaması ile Starbucks kartlarına yüklenebiliyor. Uzun bir ödeme yöntemi olarak değerlendirilse de Bitcoin'in aktif bir ödeme şekli olarak kullanımına imkan tanınıyor.

BİTCOİN DÖNÜŞTÜRME YENİ ÖDEME YÖNTEMİ OLDU

Starbucks'ın Bitcoin ile alakalı olarak geliştirdiği yenilik üzerine açıklama yapan Starbucks Küresel Kart, Ticaret Ve Ödemeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Karl Habert, “Müşterilerin dijital varlıklarını ABD dolarına dönüştürüp bir ödeme yönetimi geliştirmek için ekiplerimiz Baktt ile yakın bir çalışma gerçekleştirdiler. Benzersiz ve güvenli bir ödeme yöntemi geliştirmeyi planlıyorduk. Müşterilerimiz artık Baktt uygulamasını kullanarak yükleme yapabilecekler. Dünyada öncü olacak bu uygulamayı başlatmış olmaktan gurur duyuyoruz. Ancak direkt olarak Bitcoin ile ödeme kabul etmiyoruz. Dönüştürülmüş Bitcoinler ile müşterilerimiz ödeme yapma imkanına kavuşabiliyorlar.” dedi.

Starbucks tarafından verilen bilgilere göre yeni ödeme yöntemi oldukça yaygınlaşmaya başladı. 500 bin kişiden fazla kullanıcının Baktt uygulamasının deneme programına katıldığı bildirildi. Ayrıca Starbucks'ın Baktt gibi Best Buy, GolfNow, Choice Hotels ve Fiserv gibi şirketlerle de ortaklı kurmaya hazırlandığı belirtildi.
Yorumlar (0)