Tahminleri Tutan Uzman Analistten Bitcoin Yorumu Ve Tahmini Geldi

Kripto para piyasasında başarılı tahminleri ile ünlenen analist Aayush Jindal bir açıklamada bulunarak Bitcoin için tahminini duyurdu. Bitcoin yükselir mi yoksa düşer mi?

Tahminleri Tutan Uzman Analistten Bitcoin Yorumu Ve Tahmini Geldi

Kripto para piyasalarında son dönemlerde fiyatlamalarda inişli çıkışlı bir grafiğin sergilenmesi üzerine gözler analistlere çevrildi. Kripto paraların yönlerini öğrenmek isteyen yatırımcılar analistlerin analizlerini en ince ayrıntısına kadar inceliyorlar. Özellikle Bitcoin hakkında yapılan analizlerin okunma rekorları kırmaya başlaması üzerine Bitcoin yoryumları ve tahminleri daha fazla ön plana çıkmaya başladı.

UZMAN ANALİSTTEN BİTCOİN YORUMU

Kripto para piyasalarının öncü para birimi olan Bitcoin üzerine yaptığı değerlendirmelerle ünlenen analist Aayush Jindal yaptığı değerlendirmede Bitcoin'in yükselmemesi için bir neden olmadığını söyledi. Jindal son yaptığı Bitcoin yorumunda, “Bitcoin'in fiyatında temeli sağlam bir yükseliş başladı. Artık 53 Bin dolar seviyesinin üzerine yerleşme gerçekleşti. BTC şu anda 54 Bin dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu da basit hareketli ortalamanın üzerinde kalıyor demektir. 55.850 dolar seviyesi yakın direnç noktası haline geldi. 56.000 doları noktasını aşan Bitcoin yeni bir sıçrama gerçekleştirecektir.” dedi.

HEDEF 60.000 DOLAR

Bitcoin için yükseliş senaryosunu açıklayan Jindal, “Bitcoin yeniden 60.000 dolar seviyesini aşabilmek amacıyla bir sıçrama noktası oluşturmaya başladı. Bu süreçte büyük olmasa da inişli çıkışlı bir grafik takip edilebilir. Ancak daha sonra 60.000 dolar noktası yine aşılacaktır. Ondan sonra ise bu seviyede kalıp kalmayacağına dair Bitcoin kendisine bir yön tayin edecektir.” ifadelerini kullandı.

BİTCOİN'İN FELAKET SENARYOSU

Bitcoin için olası gerileme senaryosunu da açıklayan Jindal, “Bitcoin'in önündeki iki seviye çok kritik. Yükseliş için bu direnç noktalarının geçilmesi gerekiyor. 56.000 dolar ile 56.500 dolar noktalarının kritik bir anlamı var. Bu seviye aşılamazsa bu sefer Bitcoin için olumsuz senaryo devreye girebilir. Aşağı yönlü bir düzeltmeyle karşı karşıya kalabiliriz. İlk destek noktası 54.000 dolar olur. Bu noktanın aşağısına gerileme olursa bu sefer önce 50.000 dolar altı ve ardından da 45.00 dolar altı devreye girer. Ancak bunun olmasını çok küçük bir ihtimal olarak görüyorum.” şeklinde belirtti.

Yorumlar (0)