Tahviller Yükseldi Gram Altın Kaç TL Oldu? Günün İlk İşlem Rakamları

Altın piyasasına ilişkin gelişmeler ABD'den gelen haberler ile yön buluyor.

Tahviller Yükseldi Gram Altın Kaç TL Oldu? Günün İlk İşlem Rakamları
Altın piyasasına ilişkin gelişmeler ABD'den gelen haberler ile yön buluyor. Geçtiğimiz haftalarda yükselen ABD tahvil faizleri dolar kurunun yükselmesine altın fiyatlarının düşmesine neden olmuştu. Daha sonra ihale düzenlenmiş ve tahvil faizleri düşürülmüştü.

İhale sonrası yüzde 1.50 bandına inen tahvil faiz oranları yeni haftanın ilk işlem gününde 1.60 bandına kadar yükseldi. Tahvil faizlerinin yükselmesi ise altın fiyatlarının baskılanmasına neden oldu. Gelişmelerin ardından altın fiyatlarında oluşan son durumu sizlerle paylaşıyoruz.

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

ABD kaynaklı gelişmelerin ardından ons altın fiyatları uzmanların kritik bant olarak gösterdikleri 1720 dolar seviyesinin üzerinde ki değerini korumayı başardı. Uzmanlar altın fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerinde herhangi bir değer kaybında izlenecek olan ilk noktayı 1720 dolar olarak açıkladılar. Tahvil faizleri nedeniyle dalgalı süreç izleyen ons altın yeni işlem gününe 1731 dolar bandından giriş yaptı. Ons altın sonrası diğer altın fiyatlarında oluşan tablo.

Altında Günün İlk Rakamları

Ons altın yeni işlem gününe 1731 Dolar seviyesinden giriş yaptı.

Gram altın 419 TL'den işlem görüyor.

Çeyrek altın 693 TL bandında bulunuyor.

Ons altın, gram altın ve çeyrek altın dışında; Cumhuriyet altını yeni işlem gününe 2 bin 824 TL'de yer alıyor. Yarım altın 1386 TL'den güne merhaba derken tam altın 2 bin 772 TL'den alıcı bulunuyor. 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise 384 TL seviyesinde.

ALTIN DÜŞECEK Mİ?

Uzmanlar 10 yıllık tahvil faiz oranlarında yaşanan yükselişin devam etmesi durumunda yatırımcıların ilgi odağı değişebilir uyarısında bulundular. Toplu altın satışları olması durumunda ise ons altının düşebileceği ve altında yeni bir düşme trendi oluşabileceğini ifade ettiler.
Yorumlar (0)