Talep Birikiyor, Büyük Patlama Geliyor! 2021 Yılında Sıfır ve İkinci El Araç Fiyatları Ne Olur, Araba Fiyatı Düşecek Mi, Yükselecek Mi?

İkinci el araç piyasası son derece durgun seyrederken yaşanan durgunluk araç fiyatlarına da düşüşe neden oldu.

Talep Birikiyor, Büyük Patlama Geliyor! 2021 Yılında Sıfır ve İkinci El Araç Fiyatları Ne Olur, Araba Fiyatı Düşecek Mi, Yükselecek Mi?
İkinci el araç piyasası son derece durgun seyrederken yaşanan durgunluk araç fiyatlarına da düşüşe neden oldu. 2021 yılında araç fiyatları ne olur, araba fiyatları düşecek mi, sıfır araba alacaklar dikkat, 2. el araba ne zaman ucuzlar?

Araç sektöründe pandemi nedeni ile son derece dalgalı bir seyir izlenmeye devam ederken rekor üzerine rekor kıran araç fiyatları düşüşe geçmişti. Özellikle de pandeminin etkilerinin yeniden zorunlu kısıtlama kararları ile kendisini gösterdiği Kasım ayı sonu ve Aralık ayı itibari ile araç piyasası bir kere daha karıştı.

ÜNLÜ DUAYEN UYARDI: ARAÇ PİYASASINDA TALEP BİRİKİYOR! 

Konu hakkında Sözcü Gazetesi'ne açıklama yapan Otomerkezi Net CEO'su Muhammed Ali Karakaş koronavirüs salgını sürecinde aşı haberlerinin piyasaya olan etkisine dikkat çekerek “Aşılama faaliyetlerinin başlaması ve yasakların kalkmasından sonra gerçek talep nihai pazar tüketicisi alım yapmaya başladığında düşüşle değil bir artışla karşılaşacağımız kesin. Neredeyse 30 gündür tüm ikinci el araç satıcıları siftah yapmıyor. Noterler boş. Bu arkada bekleyen çok yüksek bir talep demek” diyerek araç piyasasında talebin birikmeye başladığına dikkat çekti.

2021 YILINDA ARAÇ FİYATLARI NE OLUR, SIFIR VE 2.EL ARABA NE ZAMAN UCUZLAR?

Araç fiyatları hakkında değerlendirmede bulunan Arabam Com Pazarlama Direktörü Dr. Naim Çetintürk ise “Sıfır araç fiyatları; üretim, talep ve yurtdışından otomobil ve parça ithal eden bir ülke olduğumuz için döviz fiyatları ile paralellik arz ediyor. Bu bağlamda ben 2021 yılında eğer konuşulan aşı takviminde olumsuz bir gelişme olmaz ve üretim sıkıntıya girmezse, ekonomik reform adımlarının da kurdaki ani artışları önleyeceği beklentisi ile özellikle ilk çeyrek ve sonrasında düşüş eğiliminin devam edebileceğini düşünüyorum" diyerek Nisan ayı sonrasında fiyatlarda düşüş olabileceğini dile getirdi.

NOT: Haberde yer alan ifadeler araç sektörü temsilcileri tarafından açıklanmış olan değerlendirmeler olup, Emlak 365 olarak yatırım tavsiyesi verilmemiş, son dakika gelişmeleri paylaşılmıştır. Yapılan açıklamalar yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir...

Emlak365.com
Yorumlar (0)