Tam 20.000 TL Bakanlık Desteği! Evinde Yıkılma, Dökülme, Bozulma Olan Ailelere Tadilat Parası

Evinde çeşitli sorunlar oluşan ve yaşanmaz duruma gelmiş ihtiyaç sahibi ailelere bakanlık ev bakım onarım desteği sağlıyor.

Tam 20.000 TL Bakanlık Desteği! Evinde Yıkılma, Dökülme, Bozulma Olan Ailelere Tadilat Parası

Evinde çeşitli sorunlar oluşan ve yaşanmaz duruma gelmiş ihtiyaç sahibi ailelere bakanlık ev bakım onarım desteği sağlıyor. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan ve 2021 yılında da devam edecek bakım onarım tadilat desteğinden faydalanma koşulları ile başvuru işlemleri Emlak365'te.

Bilindiği üzere çok sayıda devlet desteği 2021 yılı itibariyle yenilendi. Bakanlıklar veya diğer yardım sağlayan kurumlar yeni dönem desteklerini vatandaşlara duyurdular. Yeni dönemde vatandaşlara destek sağlayacak kurumlardan bir tanesi de Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü. SOSYAL YARDIMLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2021 DESTEKLERİSosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından çok önemli devlet destekleri sağlanıyor. Sosyal güvencesi olmayan, ihtiyaç sahibi olan ve muhtaçlık durumu bulunan ailelere bakanlık; gıda yardımı, yakacak yardımı, elektrik tüketim desteği, eğitim desteği, barınma yardımları, nakit para desteği, sağlık yardımları veriyor. Aile Bakanlığı'na bağlı olan kurumun barınma yardımları arasında ise tadilat bakım onarım desteği bulunuyor.BAKIM ONARIM TADİLAT DESTEĞİ NEDİR?Türkiye'nin hangi şehrinde olursa olsun Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü birimleri zor durumda bulunan her vatandaşa ihtiyacı dahilinde destekler veriyor. Bu kapsamda sağlıksız koşullarda kalan aileler varsa ise bu ailelerin kaldıkları, yaşadıkları evlerin onarımı için destek sağlanıyor. Sağlıksız durumda olan, yaşanmayacak hale gelen, yıkılan, dökülen evler için Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü 20.000 TL'ye kadar tadilat yardımı yapıyor. 20.000 TL TADİLAT YARDIMINI KİMLER ALABİLİR?20 bin TL tadilat yardımı almak isteyen vatandaşların Türk vatandaşı olması gerekiyor.Başvuruların kabul edilmesi için başvuru sahibinin 18 yaşından büyük olması isteniyor. Başvuruda bulunacak olan vatandaşların gayrimenkul, taşınmaz gibi yatırımları olmaması gerekiyor. Aylık hanede kişi başına düşen gelir, asgari ücretin üçte birinden az olmalı. Sosyal güvencesi bulunan aileler için tadilat yardımı ödenmez.BAŞVURULAR NEREYE YAPILIR?Aile Bakanlığı'ndan 20.000 TL tadilat yardımı almak isteyen vatandaşlar başvurularını Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü birimlerine yapabilirler. Bunun için ilk başvuru işlemleri kaymakamlıklar bünyesinde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılacak. Emlak365.com

Yorumlar (0)