Tam Kapanmada Evde Ek İş Yaparak Para Kazanma Yolları!

Türkiye'de tam kapanma sokağa çıkma yasakları devam ederken vatandaşlar evden para kazanma yollarını araştırıyorlar. Evde ek iş yapılarak para kazanılabilir mi? Evde hangi ek işler yapılır? Evde ek iş yaparak ne kadar aylık kazanç elde edilir? Evde ek iş nasıl bulunur?

Tam Kapanmada Evde Ek İş Yaparak Para Kazanma Yolları!

Türkiye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında tam kapanma sokağa çıkma yasakları devam ediyor. Bundan dolayı çok sayıda vatandaş ciddi bir gelir kaybıile karşı karşıya kaldılar. Evden çalışma yollarını araştıran vatandaşlar evde ek iş yaparak para kazanmanın yollarını öğrenmek istiyorlar. Evde hangi ek işler yapılabilir? Evde ek iş yaparak ne kadar para kazanılır?

Evde ek iş yaparak para kazanmak son yıllarda yükselişe geçen bir çalışma alanıydı. Koronavirüs salgını nedeniyle de insanların ilgisi bu yöne daha çok kaydı. Özellikle günlük işlerde çalışanlar veya çalıştıkları işletmeler salgın nedeniyle kapatılan vatandaşlar evde ek iş yaparak bütçelerini denkleştirmeye ve hayatlarını devam etmeye çalışıyorlar. Bunun için de evde ek işlere yönelik talepler arttı. Peki evde hangi ek işler yapılır?

EVDE EK İŞ DAVETİYE KATLAMA

Tam kapanmanın ardından düğünlerin veya bu tür başka organizasyonların yapılması bekleniyor. Bu da davetiye konusunda ek iş alanının doğmasına neden oldu. Davetiye basımı yapılan işletmelere ekstra yük olan davetiye katlama ve zarflama evde ek iş olmaya başladı. Bu işletmelerle irtibata geçen vatandaşlar evde davetiye katlama ve zarflama ile gelir elde edebiliyorlar. Davetiye başına fiyatlamanın olduğu bu ek işte kazançlar yapılacak olan pazarlıkla belli oluyor. Ancak düzenli olarak daveti işi bulan vatandaşların ayda 2.000 TL ile 2.500 TL arasında bir gelir elde ettikleri belirtiliyor.

TEKSTİL SEKTÖRÜ EVDE EK İŞLERİ

Tekstil sektörü de oldukça yoğun olarak evde ek iş imkanı sunulan alanlardan birisi oldu. Tekstil üretimi yapan firmalar düğme dikimi, fermuar dikimi, elbise katlama, gömlek katlama, paketleme gibi ek işler vermekteler. Bu işlerdeçalışacak olan vatandaşlar işleri tamamen evlerinde yapmaktalar. Yaptıkları işin türü ve adeti ile de bir kazanç elde etmekteler. Tekstil firmaları ile direkt olarak görüşüp anlaşma sağlayan vatandaşlar aylık olarak 1.500 TL ile 3.000 TL arasında bir gelir elde etmekteler.

İŞKUR EVDE EK İŞ İLANLARI

Evde ek iş bulunabilecek bir mecra da İŞKUR oluyor. İŞKUR'a bu konuda başvuru yapan vatandaşlar yaşadıkları illerde İŞKUR'a evde ek iş talebi yapıldıkça bu işlere yönlendiriliyorlar. Çok sayıda sektörün evde ek iş ilanlarının bu şekilde değerlendirildiği bir sistem kuran İŞKUR iş arayan vatandaşlara önemli imkanlar sunmaktadır. İŞKUR ile irtibata geçmek ve evde ek iş yapmak istediğini bildirmek bu işlerde çalışmak için önemli bir aşamayı ifade etmektedir. Standart bir kazanç olmayan bu işlerde evde ek iş yapan vatandaşlar 1.000 TL ile 3.500 TL arasında gelir elde edebilmekteler.

İNTERNET ÜZERİNDEN EVDE EK İŞ

Özellikle genç nesil için internet önemli imkanlar sunmaktadır. Bu yolla evde ek iş yapılabilmektedir. Örneğin makale yazmak son yılalrın gözde ek işlerinden birisi oldu. Makale yazma yolu ile bu alanda yeteneği olan gençler önemli bir ek kazanç kapısı aralayabiliyorlar. Bu işte aylık ortalama 2.500 TL kazanç elde edilebiliyor. Ayrıca bilgisayar ve internet bilgilerine göre de ek işler yapılabiliyor. Sosyal medya danışmanlığı, e-ticaret danışmanlığı gibi alanlarda da evde ek iş imkanı olabiliyor. Bu alanların gelirleri diğer ek iş alanlarına göre daha fazla oluyor. Grafik tasarım konusunda kendisini geliştirmiş gençler yine internet üzerinden oldukça yüksek tutarlarda gelir elde edebilecekleri ek işler bulabiliyorlar.

Yorumlar (0)