Tanınmış Analist Michael Poppe, BTC Düşüşü Ardından Yatırımcılara Öneride Bulundu!

Şubat ve Mart aylarında önemli bir piyasa fiyat düzeltmesinin içinde olunacağını belirten analist, 47.

Tanınmış Analist Michael Poppe, BTC Düşüşü Ardından Yatırımcılara Öneride Bulundu!
Şubat ve Mart aylarında önemli bir piyasa fiyat düzeltmesinin içinde olunacağını belirten analist, 47.500 dolar düzeyini destek seviyesi olarak gördüğünü ve bu alanın kırılması halinde BTC’nin 42 bin ile 44 bin dolara Mart ayında tekrar düşeceğini görebildiğini belirtti. Bu gün ise BTC fiyatı 356.585 dolara kadar düştü. Mart ayında ki bu düşüş olasılığını ise satın alım fırsatı olarak tanımladı.

Senaryoda Neler Olacak?

Senaryonun geri kalında Şubat sonu veya Mart içinde 45 bin dolar fiyatına düşmesini tahmin ettiği BTC’nin 48 bin dolar seviyesine yükselebileceğini belirtiyor. Diğer yandan BTC fiyatı 52 bin dolar veya 53 bin dolar seviyesine çıksa dahi bu seviyelerin şuan için direnç bölgesi olarak görülmesi gerektiğini ifade etti. Şubat ayı içinde ise sadece 55 bin dolar düzeyinin tekrar yakalanması halinde düşüş eğiliminin kırılabileceğinin altını çizdi.

Analistin Satın Alım Hakkında Görüşü

Kripto para birimi analisti Poppe, BTC’yi parabolik bir ralli içinde satın almak yerine, ‘’tarihsel fiyat harekine dayalı’’ satın alma işleminin tercih edilmesi gerektiğini ifade ederken, bu şekilde pazarda yüksek kayıptan korunmanın önemli olduğunu belirtiyor. Analist aynı zamanda Mart aynın tarihsel olarak önemli bir süre olacağını ve boğa piyasasının BTC fiyatının 30 bin dolar düzeyinde alması halinde bozulmayacağını savundu.

Mart ayından önceki bir hafta içinde ise düzeltici bir dönemin izlendiğini, 2017 yılında %32’lik alınana düzeltmeye benzer bir durumun söz konusu olduğunu, 2016’da geçirilen yatay dönemin 2021’de bulunmadığını ifade etti. BTC için son 21 haftalık ortamla altına düşülse dahi düzeltme ardından yine 40 bin dolar üstüne çıkışın sağlanabileceğini, grafik analizlere göre bu durum uzun süremeyeceğini belirtti. Alım için ise risksiz fiyat değerlerini gündeme taşıdı.
Yorumlar (0)