Tarihi Rekorlar Kıran Dogecoin Neden Artıyor, Yükselmeye Devam Edecek Mi?

Son dönemlerde kripto para piyasasında yatırımcılarına akla hayale sığmayacak kazançlar veren Dogecoin bugün de yükseliş ivmesini katlayarak tarihi seviyeye ulaştı. Dogecoin son 24 saat içerisinde değerini yüzde 38 arttırırken yatırımcılarına adeta servet kazandırdı. Peki Dogecoin neden artıyor?

Tarihi Rekorlar Kıran Dogecoin Neden Artıyor, Yükselmeye Devam Edecek Mi?

Kripto para piyasalarında enteresan gelişmeler olmaya devam ediyor. 2021 yılı içerisinde yüzdelik artışı ile piyasanın açık ara lideri olan Dogecoin son 24 saat içerisinde değerini yüzde 38 oranında arttırdı. Peki Dogecoin neden yükseliyor? Dogecoin neden artıyor? Dogecoin artmaya devam edecek mi? 

DOGECOİN NEDEN ARTIYOR?

Dogecoin'in fiyatının neden arttığı üzerine araştırmalar devam ediyor. Ancak bu kripto para biriminin artmasının arkasında TESLA'nın CEO'su Elon Musk'ın verdiği destek yatıyor. Sürekli olarak sosyal medyadan Dogecoin'e destek veren Elon Musk'a son günlerde ünlü milyarderler de katılmaya başladı. Bu isimler arasında Mark Cuban da yer aldı. Tüm bu ünlü milyarderler Dogecoin'in tanıtımını yapmak için büyük bir çaba gösteriyorlar. Bunlar da olumlu olarak Dogecoin'in fiyatına yansıyor. 

DOGECOİN KAÇ DOLAR OLDU?

Dogecoin'in fiyatı da oldukça merak ediliyor. Şu anda Dogecoin 0,5668 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde Dogecoin'in artış yüzdesi yüzde 38,31 oldu. Şu andaki Dogecoin'in fiyatı ise bugüne kadar en yüksek seviye olarak kayıtlara geçti. Dogecoin tarihi rekor kırarken 2021 yılının başından itibaren değerini yüzde 10 binden fazla yükseltti. Bu da Dogecoin'i en popüler kripto para birimi yapma yolunda büyük bir destek sağladı. 

DOGECOİN EN BÜYÜK İŞLEM HACMİNE SAHİP 4. KRİPTO PARA OLDU

Kripto para piyasalarında Bitcoin'in açık ara liderliği bulunuyor. En büyük işlem hacmine sahip kripto para birimi olan Bitcoin'in ardından Ethereum geliyor. Üçüncü sırada ise Binance Coin yer alıyor. 4. sıraya ise Dogecoin yerleşti. Dogecoin son atağı ile XRP'yi geçerek yerini sağlamlaştırdı. 

DOGECOİN ARTMAYA DEVAM EDECEK Mİ?

Öte yandan Dogecoin'in yükselişinin devam etmesi bu kripto para birimine olan girişleri katlamaya devam ediyor. Bu şekilde talep aldıkça Dogecoin'in yükselişinin devam etmesi bekleniyor. Özellikle Dogecoin aldığı destek ile kendisine uzun bir hareket alanı çizmeyi başardı. Analistlere göre bu hareket alanının sürmesi durumunda Dogecoin fiyatını arttırmayı sürdürecek.

Yorumlar (0)