Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'den Tarımsal Destek Açıklaması! Herkese 2 Bin TL Ödenecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yeni dönem tarımsal destek konularına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli yapılan son düzenleme kapsamında 2 bin TL'nin altında tarımsal destek almayanın kalmayacağını söyledi.

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'den Tarımsal Destek Açıklaması! Herkese 2 Bin TL Ödenecek

"Tarım Ormanının Geleceği Zirvesi" İzmir'de düzenlendi. Söz konusu etkiliğe katılan Tarım ve Orman bakanı Bekir Pakdemirli burada bir konuşma gerçekleştirdi. Türkiye'nin tarım alanında atmış olduğu adımlara ilişkin bilgi veren Bakan Pakdemirli sağlanan ve sağlanacak desteklere ilişkin bilgi verdi. 

HERKESE 2 BİN TL VERİLECEK

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir'de düzenlenen zirve kapsamında yapmış olduğu konuşmasında halen devam eden tarımsal desteklere değindi. 

Tarımsal destekler ile vatandaşlara sağlanan tutara ilişkin yeni düzenlemler yapıldığını ifade eden Bakan Bakdemirli, 2021 yılında sağlanacak yeni destek tutarını açıkladı. Tarım Ormanının Geleceği Zirvesinde yapmış olduğu konuşmasında Bakan Pakdemirli şu ifadeleri kullandı. 

"2 bin liranın altında destek almayacak kimse kalmayacak şekilde bir düzenleme yaptık. Şimdilik ilk sene önümüzdeki yıl 2 bin liranın altında destek alanları bir sonraki yılın bütçesinden 2 bin liraya tamamlanacak şekilde formülize ettik." dedi.

Emlak365.com

Yorumlar (0)