Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Müjde Verdi, 2021 Mazot Ve Gübre Desteği Ödeme Tarihleri Belli Oldu!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli oldukça büyük bir merakla beklenen mazot ve gübre desteği ödemelerinin ne zaman yapılacağını açıkladı.

Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Müjde Verdi, 2021 Mazot Ve Gübre Desteği Ödeme Tarihleri Belli Oldu!
Türkiye'de çok sayıda çiftçi Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından her yıl ödenen mazot ve gübre desteklerinin ne zaman ödeneğine dair büyük bir merak içerisindeydiler. Mazot ve gübre desteklerine dair Mart ayı başında ödeme yapılacağına ilişkin açıklamada bulunulmuş ama bu ödemeler gerçekleşmemişti. Ödemelerin yapılmayışı nedeniyle vatandaşlar mazot ve gübre desteği ödemelerine ilişkin resmi makamlardan net bir açıklama bekliyordu. Bu açıklamayı bugün Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli resmen yaptı.

2021 MAZOT VE GÜBRE DESTEĞİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

2021 mazot ve gübre desteği ödeme tarihlerine ilişkin beklenen açıklamayı yaparak müjde veren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “26 Mart tarihi itibariyle çiftçilerimize mazot ve gübre desteği ödemelerini yapacağız. Bu oldukça merak edilen bir konuydu. Hatta dün beni gören bir vatandaşımız mazot ve gübre desteğinin ne zaman ödeneceğini sordu. Onu da buradan müjdelemiş olalım. Mazot ve gübre desteğini 81 ilde 2 milyon 103 bin 884 çiftçimize ödüyor olacağız. Bu kapsamda toplam destek miktarımız ise 4 milyar 79 milyon 656 bin 503 TL'dir.” dedi.

KİM, HANGİ GÜN ÖDEME ALACAK?

Mazot ve gübre desteği ödemelerinin günleri hakkında da bilgi veren Bakan Bekir Pakdemirli, “Mazot ve gübre desteği alacak olan vatandaşlarımızın hesaplarına bu ödemeler TC kimlik numaralarının son hanelerine göre yatırılacaktır. TC kimlik numaralarının son hanesi 8 ve 6 olanlar 26 Mart 2021 Cuma günü itibariyle saat 18:00'dan sonra mazot ve gübre desteği ödemelerini alabilecekler. TC Kimlik numarasının son hanesi 4 olanlar mazot ve gübre desteği ödemelerini 2 Nisan 2021 saat 18:00'dan sonra, TC kimlik numarasının son hanesi 4 olanlar 9 Nisan 2021'de saat 18:00'dan sonra mazot ve gübre desteği ödemelerini alabilecekler.” ifadelerini kullandı.

DEVLET OLARAK ÇİFTÇİMİZİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Devletin üretim yapmak isteyen çiftçileri desteklemeye devam edeceğini söyleyen Bakan Bekir Pakdemirli, “Devlet olarak çiftçimizi desteklemeye devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Her zaman söylediğimiz gibi yeter ki çiftçimiz üretim yapmak istesin biz devlet olarak her türlü desteğimizle yanlarında oluruz. Destek bizden, gayret çiftçimizden ve bereket de Allah'tan diyerek destekleme ödemelerimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com
Yorumlar (0)